Murat Bayri ' ın Haberleri

İnternet / by Murat Bayri - 2 hafta önce

Taksiler çalışıyor mu? İçişleri Bakanlığından genelge yayınlandı

Taksiler çalışıyor mu? sorusu tek-çift plaka uygulamasının sona ermesiyle beraber yanıtı araştırılan konulardan oldu. Normalleşme takviminin gündeme gelmesinin ardından taksilerin çalışma sistemiyle ilgili İçişleri Bakanlığı'ndan genelge yayınlandı. Buna göre, ticari taksi şoförleri, kişisel hijyen kurallarına uygun şekilde hareket edecek, araç içinde mutlaka maske kullanacak. İşte, taksilerin çalışma sistemiyle ilgili bakanlıktan yayınlanan genelgenin detayları...

İnternet / by Murat Bayri - 2 hafta önce

VakıfBank’tan Türkiye ekonomisine 394 milyar TL katkı

VakıfBank,2020 yılının ilk çeyreğine ilişkin konsolide olmayan finansal sonuçlarını açıkladı. Bankanın aktif büyüklüğü 464 milyar TL’ye ulaşırken, nakdi ve gayri nakdi krediler aracılığıyla milli ekonomiye sağladığı destek ise 394 milyar TL’yi aştı. VakıfBank,2020 yılının ilk çeyreğinde ulaştığı 2 milyar 128 milyon TL brüt kârından 412 milyon TL vergi karşılığı ayırarak,1 milyar 716 milyon TL net kâr elde etti.

Donanım / by Murat Bayri - 2 hafta önce

Marshall Stanmore Modelinin İçi Açıldı!

Marshall kablosuz hoparlör ailesinin sevilen üyelerinden Stanmore parçalarına ayrıldı! Cihazın içine nasıl erişim sağlandığına ve hoparlörün teknik donanım elemanlarına göz atmak için paylaştığımız videoyu izleyebilirsiniz

Donanım / by Murat Bayri - 2 hafta önce

Harman Kardon Esquire 2 Parçalarına Ayrıldı!

Kaliteli ses sistemleri ile bilinen Harman Kardon’un yüksek taşınabilirlik sunan kablosuz hoparlör modeli Esquire 2 parçalarına ayrıldı! Cihazın içine nasıl erişim sağlandığına ve hoparlörün teknik donanım elemanlarına yakından bakıyoruz

Donanım / by Murat Bayri - 2 hafta önce

Xiaomi M365 Pro Elektrikli Scooter Kutu Açılışı ve Kurulumu

Elektrkli Scooter modelleriyle piyasanın en çok tercih edilen markalarından biri olan Xiaomi’nin M365 Pro isimli Scooter’ı kutusundan çıkıyor! Bu sevimli yol arkadaşının müşterilere hangi aksesuarlarla birlikte sunulduğuna ve kurulumunun nasıl yapıldığına göz atmak ister misiniz?

İnternet / by Murat Bayri - 2 hafta önce

Marketlere yoğun ilgi! İşte en çok satın alınan ürünler

Sokağa çıkma kısıtlamalarının gelmesiyle birlikte marketlerde satılan ürünlere yoğun ilgi oluştu. Gıdadan kişisel bakım ürünlerine kadar birçok grupta ürünler yok satmaya başladı. CarrefourSA’nın Genel Müdürü Kutay Kartallıoğlu, stoklarının bulunduğunu ve vatandaşların dezenfekte edilmiş ve sosyal mesafesi korunmuş marketlerde alışveriş yaptığını söyledi.

İnternet / by Murat Bayri - 2 hafta önce

Yapay zeka tabanlı Akıllı Arı Kovanı Takip Sistemi projesi ödül aldı

Kredi Kayıt Bürosu tarafından bu yıl 7.’si gerçekleştirilen Türkiye’de üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen Hayal Edin Gerçekleştirelim Sosyal İnovasyon Proje Fikirleri Yarışması’nın kazananları açıklandı. Covid-19 salgınından dolayı evde kalınan bu dönemde yarışmanın yarı final ve final aşamaları dijital platform üzerinden yapıldı. Ön elemede değerlendirilen 100 proje, dijital platformda proje sahipleri tarafından jüri üyelerine anlatıldı. İlk olarak 10 proje finalist olarak belirlendi, ardından da kazananlar yine dijital platformda yapılan sunumlara göre seçildi.

Oyun / by Murat Bayri - 3 hafta önce

Rise of the Tomb Raider sistem gereksinimleri neler? Rise of the Tomb Raider kaç GB yer kaplıyor?

Özellike bulmaca, puzzle ve aksiyon macera türü oyunları sevenler tarafından oldukça tercih edilen Tomb Raider serisinin oyunu olan Rise of the Tomb Raider mükemmel grafikleri ile dikkat çeken oyunlar arasında yer alıyor. 2015 yılında piyasaya sürülmesine rağmen hala oldukça iyi grafiklere sahip olan oyunun sistem gereksinimleri bireyler tarafından merak ediliyor. Peki, Rise of the Tomb Raider kaç GB yer kaplıyor? İşte bu sorunun yanıtı…

İnternet / by Murat Bayri - 3 hafta önce

Dünyayı telefonda gezdiriyor

Bursalı Tülin Yücel Altaş önce sesli seyahat rehberliği fikriyle girişimciliğe adım attı. Sonra Piri’yi kurdu. 20 ülkede, 30 şehirde 150’den fazla dijital turla 500 bin gezgine ulaştı. Tülin Yücel Altaş, koronavirüs günlerinde de “Evde kal, evde keşfet” uygulamasıyla sürdürdüğü sanal turlarla şehirleri de, sanatı da evlere taşıyor.

İnternet / by Murat Bayri - 3 hafta önce

Mesut Özilden örnek davranış!

Türk asıllı ünlü futbolcu Mesut Özil, Türk Kızılay’ın Ramazan kampanyasına yaptığı bağışla destek oldu. Özil’in yurt içi ve yurt dışındaki ihtiyaç sahipleri için yaptığı iftar yemeği ve gıda kolisi bağışından 114 bin ihtiyaç sahibi faydalanacak.

İnternet / by Murat Bayri - 3 hafta önce

Sağlık çalışanları ING Turuncu Ekstra’nın avantajlarından koşulsuz yararlanabilecek

ING Türkiye, koronavirüs salgınına karşı özverili bir mücadele veren sağlık çalışanlarına; hayatlarını kolaylaştırmak ve kişisel bütçelerine katkı sağlamak amacıyla Turuncu Ekstra programının avantajlarını, 750 TL harcama koşulu olmadan sunmaya başladı. Bu kapsamda doktorlar, diş hekimleri, hemşireler, eczacılar ve diğer tüm sağlık personeli, Turuncu Ekstra’nın ek faiz, ücretsiz bankacılık işlemleri, indirimler ve nakit iade avantajlarından harcama miktarlarına bakılmaksızın yararlanarak tasarruf edebilecek.

İnternet / by Murat Bayri - 3 hafta önce

MEBden lise öğrencilerine ‘uluslararası yazılım eğitimi’ fırsatı

Milli Eğitim Bakanlığı, lise öğrencilerinin bilişim teknolojileri alanındaki becerilerini geliştirmek amacıyla uluslararası akredite yazılım geliştirme programlarını erişime açtı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Programlarla öğrencilerin mobil uygulama oluşturma, yapay zeka, gömülü sistemler, robotik, big data konusundaki bilgi ve becerilerinin artırılmasını hedefliyoruz dedi.

Donanım / by Murat Bayri - 3 hafta önce

JBL Reflect Flow

Dünyaca ünlü ses sistemleri markası JBL’in Reflect Flow isimli yeni kablosuz kulaklıkları ortaya çıktı ve ürün hakkında JBL’in resmi hesabı üzerinden bir tanıtıcı video paylaşıldı

İnternet / by Murat Bayri - 3 hafta önce

1 milyarı aşkın Android telefonu bekleyen tehlike

Google’nin yayınladığı son rapora göre Android cihazların %42,1’i hala Marshmallow olarak bilinen 6.0 veya daha önceki sürümlerle çalışıyor. Sayısı 1 milyardan fazla olan bu Android cihazlar, artık güvenlik güncellemeleri almadığı için kötü amaçlı yazılımlara maruz kalma veya virüs bulaşma riski altında. Bu nedenle 2012 yılından önce piyasaya sürülen Android cihazları kullananların özellikle endişe duyması gerektiğini belirten siber güvenlik uzmanları, artık güvenlik güncellemesi almayan telefon sahiplerine 5 uyarıda bulunuyor.

İnternet / by Murat Bayri - 3 hafta önce

Deneyap Teknoloji Atölyeleri, keşfetme tutkusu kazandırıyor

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı'nın, keşfetme tutkusuna sahip öğrenciler yetiştirmek ve Türkiye'nin bilim ve teknolojide bağımsızlığını kazanması için hayata geçirdiği Deneyap Teknoloji Atölyeleri, 240 bin öğrenciye ücretsiz olarak ev sahipliği yaptı.

İnternet / by Murat Bayri - 3 hafta önce

Son dakika haberler: Restoranlar açılışa hazırlanıyor

Koronavirüsün Türkiye’de görülmesinin ardından birçok tedbir devreye alındı. Turizm durdu, restoranlar, berberler kapandı. Sokağa çıkma yasakları uygulanmaya başladı. İnsanların büyük bir çoğunluğu evden çalışma düzenine geçerken, zorunlu olmayan hallerde evden dışarıya çıkışlarda da büyük bir düşüş yaşandı. Peki, restoranlar ve lokantalar ne zaman açılacak? İşte, sektör yöneticilerinden bazı görüşler

İnternet / by Murat Bayri - 3 hafta önce

Microsoft 365 uygulama ve hizmetleri tanıtıldı

Microsoft, içerik oluşturmaya, paylaşmaya ve güvenli işbirliği yapmaya yardımcı olan yeni Microsoft 365 uygulama ve hizmetlerini duyurdu. Evden çalışma ve uzaktan eğitimde daha verimli sonuçlara odaklanan yeniliklerle Office 365’in adı Microsoft 365 olarak değişti. Office, Word, Excel, PowerPoint, Skype, Outlook, OneNote ve OneDrive uygulamaları buluttan güç alan yeni yapay zekâ yetenekleri ve şablonlarla donatıldı. Uygulamaları Windows, macOS, iOS ve Android işletim sistemli cihazlarda ve web’de kullanmak mümkün.

İnternet / by Murat Bayri - 1 ay önce

Son dakika haberler... Bakan Koca: İlk dönemi tamamladık, ikinci dönemin adı Kontrollü Sosyal Hayat

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'miz Corona Virüse karşı mücadelesinde ilk dönemi tamamlamıştır. Yeni döneme isim vermeyi uygun görüyoruz. İsim bize mücadelemiz için fikir verecektir. Bu isim 'Kontrollü Sosyal Hayat'tır. dedi. TFF'nin ligleri başlatma kararıyla ilgili de konuşan Bakan Koca, Federasyon, özgür, kendi iradesiyle kararı verdi, bundan sonra sorumluluk federasyonundur. diye konuştu. Koca, Restoranlar, lokantalar, kafeler açılmayacak, böyle bir karar yok. Bu işletmeler kapalı olmaya devam edecek ifadelerini kullandı.

İnternet / by Murat Bayri - 1 ay önce

Salgın süresince Twitterın gündemi video oyunları oldu

Yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle, insanların evde kaldıkları süre boyunca e-spor ve çevrimiçi oyunlara olan ilgisi, görülmemiş bir şekilde arttı. Diğer spor dallarında çeşitli ertelemeler ve iptaller yaşanırken, oyun dünyası ise hiç durmadı.

İnternet / by Murat Bayri - 1 ay önce

VIVE Sync’in beta sürümü şirketlere ücretsiz oldu

HTC VIVE, uzaktan ortak çalışma ve toplantı uygulaması VIVE Sync’in beta sürümünü şirketler ve uzaktan çalışanlara ücretsiz olarak sunduğunu duyurdu. Şirketlerde iletişimi ve üretkenliği artırmak için özel olarak geliştirilen güvenli ve kullanışlı bir VR ortak çalışma aracı olan Vive Sync, şirket içindeki ve dışındaki ekiplerin sanal bir alanda bir araya gelmesini sağlıyor.

İnternet / by Murat Bayri - 1 ay önce

Mobil dijital röntgen cihazı yakında devreye giriyor

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Demir, yerli solunum cihazının devreye girdiğini hatırlatarak, Mobil dijital röntgen cihazı yakın zamanda devreye girecek. Milli ve yerli ürünler inşallah hızlı şekilde devreye alınacak. ifadesini kullandı.

İnternet / by Murat Bayri - 1 ay önce

Paycell ve Getirden iş birliği

Turkcell sokağa çıkamayan 65 yaş ve üstü müşterilerinin temel gıda ve temizlik maddesi alışverişlerini bir telefonla yapabilmeleri için mobil alışveriş uygulaması Getir ile iş birliği yaptı.

İnternet / by Murat Bayri - 1 ay önce

Medya ve reklama yapılan yatırım 2019’da 11 milyar lirayı geçti

Türkiye’de Tahmini Medya ve Reklam Yatırımları 2019 Yılı Raporu yayımlandı.  Rapora göre; Türkiye’de toplam medya ve reklam yatımları, bir önceki yıla göre yüzde 6,2 oranında büyüyerek, 11 milyar 49 milyon TL oldu. Bununla birlikte medya yatırımları ise 2019 yılı sonunda, 2018 yılının aynı dönemine göre yüzde 5,6 oranında artarak, 8 milyar 839 milyon TL olarak gerçekleşti.

İnternet / by Murat Bayri - 1 ay önce

Yaşadığımız global kilitlenmeyi ancak dijital bir anahar açabilir

Şu an tarihte oldukça özel bir andayız. Modern zamanlarda daha önce, jeopolitik sınırları hiçe sayan böylesi bir global bir etkiye maruz kalmamış ve bir krize global olarak bu tür bir tepki vermemiştik. COVID-19 salgını ve bu salgının etkileri şehirleri, ülkeleri hatta kıtaları durma noktasına getirdi. Haberler her gün, ekonomik zorlukları ve bu zorlukların yarattığı korkularla üzüntüleri dile getiriyor – diğer yandan biraz umut serpintileri de var – tedavi umudu, aşı umudu, çalışmanın ve karantina altındayken de hayatımızı kazanmanın yollarına dair umutlar ve koronavirüs yıkım kapasitesini kaybettikten sonraki zamanlara dair umut...

İnternet / by Murat Bayri - 1 ay önce

MEB’den ‘özel çocuklar’a özel uygulama

MEB, özel eğitim okullarına ve kaynaştırma eğitimine devam eden tüm öğrenci ve velileri için geliştirilen eğitim içerik ve etkinlerini, ‘Özelim Eğitimdeyim’ adlı mobil uygulamada toplandı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uygulamanın uzaktan eğitim sürecindeki rolüne dikkat çekerek, “Her bir çocuğumuzun eğitimi önemli bizim için. Özel çocuklarımızın farklı ihtiyaçları var. Onların ailelerine, öğretmenlere destek için ‘Özelim Eğitimdeyim’ mobil uygulamamızda çok çeşitli içerikler hazırladık. Vakit kaybetmeden iyi bir ekip ve dinamik bir yapı kurduk. Gün gün gelişecek, artacak bir içerikten söz ediyoruz. Uygulamanın artık çocuklarımız ve aileleriyle buluşacak olmasından mutluluk duyuyorum” dedi.

İnternet / by Murat Bayri - 1 ay önce

Elektronik haberleşmede yatırım arttı, 5G ve ötesine zemin hazırlandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türk Telekom ve mobil operatörler tarafından geçen yıl elektronik haberleşme sektörüne yapılan yatırımların 10,2 milyar liraya ulaştığını belirterek, Bu yatırım ivmesi, ülkemizin dijital dönüşümü gerçekleştirme, fiber altyapıları çok daha hızlı ülkenin her noktasına götürme, 5G ve ötesi teknolojilere geçme hamlesinin başarılı olması için gerekli. dedi.

İnternet / by Murat Bayri - 1 ay önce

Appledan öğrenci ve öğretmenlere özel eğitim kaynakları

Sosyal mesafeyi korumanın en büyük öncelik haline gelmesiyle birlikte, eğitimciler ve öğrenciler uzaktan eğitim modellerine alışmaya başladı. Eğitim alanında uzun bir geçmişe sahip olan Apple, okulların öğrenim için teknolojiden en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olarak eğitimciler, öğrenciler ve ebeveynler için kaynaklar sunuyor.

İnternet / by Murat Bayri - 1 ay önce

3.3 milyon memura uzaktan eğitim kapısı açıldı

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi, koronavirüs nedeniyle dijital Türkiye çalışmaları kapsamında başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere, 16 bakanlık, tüm kamu kurumları ve 3.3 milyon kamu çalışanının yararlanacağı Uzaktan Eğitim Kapısı Projesi’ni hayata geçirdi.

İnternet / by Murat Bayri - 1 ay önce

Google Meet, 16 kişiyi tek ekranda gösterecek

Koronavirüs nedeniyle evine kapananların görüntülü iletişim konusunda yoğun ilgi gösterdiği Google'ın ücretsiz servisi Google Meet, yeni özelliklere kavuştu. Güncelleme ile birlikte en dikkat çeken nokta ise 16 katılımcının tek ekranda görünebilmesi oldu.

İnternet / by Murat Bayri - 1 ay önce

Filyasyon Nedir? Filyasyon Çalışması Nasıl Yapılır?

Filyasyon ne demek? Filyasyon nedir? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün yaptığı açıklamada; ''Filyasyon kelimesini bu süreçte çok duydunuz. Bu kelimeyi ileriki günlerde unutmayacaksınız'' dedi. Peki Filyasyon ne anlama geliyor. İşte cevabı...Hasta kaybı artış oranı hızında da vaka artış hızına benzer bir veriye sahibiz. Türkiye’de ölüm artış hızındaki yavaşlama 5’inci haftada gerçekleşmiştir. Türkiye ölüm artış hızındaki yavaşlamayı en erken yakalayan ülkedir” dedi ve virüsün yayılma gücüne karşı şu anki şartlarda yayılma hızını kontrol altına almaya başlamış durumdayız. Filyasyon kelimesini bu süreçte çok duydunuz'' dedi. Peki Filyasyon ne demek? İşte detaylar...

İnternet / by Murat Bayri - 2 ay önce

Sigortacılar hizmetlerini müşterilerinin evine taşıdı

Koronavirüs salgını ile birlikte hayatımızda önemli değişiklikler yaşıyoruz. Evde kaldığımız bu süreçte işlerimizi evden yapıyor, alışverişimizi internetten gerçekleştiriyor ve salgının önlenmesi için tedbirlerimizi buna göre alıyoruz. İşte sigorta şirketleri de müşterilerinin evde kaldığı bu dönemde sundukları hizmetlere zahmetsiz ve hızlıca erişebilmesi için yeni hasar hizmetlerini uygulamaya geçirdi. Bu şirketlerden birisi de Anadolu Sigorta.

İnternet / by Murat Bayri - 2 ay önce

Tur Assist Çağrı Merkezinden evden çalışma sisteminde kesintisiz hizmet

Türkiye'nin en geniş dijital asistans altyapı servislerine sahip Tur Assist, otomotiv, finans, sigorta, konut ve sağlık başta olmak üzere farklı sektörlerdeki hizmet sağlayıcıları çağrılarını hiçbir kesinti olmadan evden gerçekleştiriyor. Tur Assist Çağrı Merkezi, yüzde 99 müşteri memnuniyet oranını düşürmeden ve hizmet geçişi sırasında hiç bir sorun yaşamadan evden çalışma sistemine geçerek büyük bir başarı elde etti.

İnternet / by Murat Bayri - 2 ay önce

Algo’dan yeni dijital kodlama oyunu

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV), bilişim etkinliklerinin önemli bir parçası olan ve çocukları algoritmik düşünmeye yönelten Algo Dijital’in ilk oyunu 2017 yılının sonlarında hayata geçmişti, şimdi ise yepyeni bir oyun bambaşka bir içerik ve pek çok yenilikle yayında.

İnternet / by Murat Bayri - 2 ay önce

Zoom yeni güvenlik araçlarını tanıttı

Popüler video iletişim platformu Zoom, v4.6.10 güncellemesi ile görüşme gizliliğini ve güvenliğini artıran yeni özelliklerini duyurdu. Zoom CEO’su Eric Yuan, daha önce açıkladığı 90 günlük yol haritasının kapsamını genişlettiklerini açıkladı ve kullanıcıları bilgilendirmek için her Çarşamba webinar düzenleyeceklerini belirtti.

İnternet / by Murat Bayri - 2 ay önce

Telefonların batarya ömrünü uzatmanın yöntemleri

Telefonlar akıllandıkça batarya ömürleri bize yetmez oldu. Özellikle de evde tüm gününü geçirenler, gözünü telefondan şu sıralar pek ayıramıyor. Bu da haliyle sürekli prizle birlikte yaşamamıza neden oluyor. Peki telefonların batarya ömrünün daha uzun olması için ne yapmak gerekiyor?

İnternet / by Murat Bayri - 2 ay önce

Normalleşme senaryoları

Uzmanlara göre aşı bulunmadan eski normale dönmek zor. Aşı ise 12 ile 18 ayda bulunabilir. Alanında uzman üç düşünce kuruluşu en az 14 günlük, en çok 3 aylık kısıtlama ile salgının kontrol edilmesini, testlerle vakaların saptanmasını, maske, sosyal mesafe ve dijital takiple hastalığın önlenmesini öneriyor.

İnternet / by Murat Bayri - 2 ay önce

Medyaya 11 milyar TL yatırdılar

Türkiye’de Tahmini Medya ve Reklam Yatırımları 2019 Yılı Sonu Raporu’na göre, toplam medya yatırımları 8 milyar 839 milyon TL olarak gerçekleşti.

İnternet / by Murat Bayri - 2 ay önce

e-devlet hesabına girenlere çok önemli uyarı

Zor zamanlarda kişilerin ihtiyaç ve meraklarından fayda çıkarmaya çalışan siber suçlular, bu kez cep telefonlarından e-devlet işlemi yapmak isteyen kullanıcıları hedef aldı. Siber güvenlik uzmanları, kullanıcıların kredi kartı bilgilerine ulaşmayı amaçlayan sahte e-devlet uygulamaları tespit etti.

İnternet / by Murat Bayri - 2 ay önce

Almanyada Yayın Yapan Gazeteler Hangileri? Almanya Gazeteleri Listesi

Almanya'da basın ve fikir özgürlüğüne verilen değer oldukça yüksek boyutlarda. Bu sebepten dolayı değişik amaçlara göre çıkarılmış pek çok farklı gazete ve dergi bulunmaktadır. Bu gazetelerin ne olduğunu öğrenmek isteyen pek çok vatandaş internet üzerinden araştırma yapıyor. Peki, Almanya'da yayın yapan gazeteler hangileri? Almanya gazeteleri listesi hakkında bilinmesi gerekenler.

İnternet / by Murat Bayri - 2 ay önce

İzolasyon takibi basladı

Pandemi İzolasyon Takip Projesi, dün koronavirüs riski nedeniyle karantina altında olması gerekirken evlerini terk eden kişilere gelen uyarı mesajıyla hayata geçti: “İzolasyon bölgenizin dışına çıktığınız tespit edildi. Herkesin iyiliği için lütfen evinizde kalmaya devam edin.”

İnternet / by Murat Bayri - 2 ay önce

Koronavirüse karşı katılım desteği

Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) katılım bankaları koronavirüs salgını sürecinde de ekonominin sürdürülebilirliği için çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda TKBB, virüse karşı alınacak önlemlere ilişkin çeşitli değerlendirmelerde bulundu ve küresel anlamda yaşanan sorunun ülkemize olan etkisinin azaltılması hedeflendi. Katılım bankalarının ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı’ önlemleri çerçevesinde, müşterilerin finansal hizmetlerden sağlıklı şekilde yararlanması amaçlanarak çeşitli tedbirler alındı. İşte katılım bankalarının açıkladığı destekler.

İnternet / by Murat Bayri - 2 ay önce

Huawei Mate Xs satışa çıktı, kısa sürede tükendi

Huawei’nin kendi online mağazasında sınırlı sayıda satışa çıkarılan Huawei Mate Xs isimli telefona ilgi büyük oldu; bir günde tükendi. Kısa bir süre sonra tekrar Huawei Online Mağazası’nda satışa çıkarılacak olan Huawei Mate Xs, esnek ekranı nedeniyle akıllı telefon ve tablet modlarında kullanılabiliyor.

İnternet / by Murat Bayri - 2 ay önce

En iyi 10 dizüstü bilgisayar sizce hangisi?

Teknoloji üreticilerinin birçoğu dizüstü bilgisayar modeliyle kullanıcılarının karşısında. Masaüstü PC'lerde olduğu gibi büyük bir kitle tarafından tercih edilen dizüstü bilgisayarlar, kullanıcıların mobil hayata adapte olmasındaki önemli araçlardan biri. Peki en iyi dizüstü bilgisayar sizce hangisi?

İnternet / by Murat Bayri - 2 ay önce

Plazmalar alındı

Koronavirüsü yenenlerin kanıyla ağır hastalara yapılacak plazma tedavisi başladı. Türk Kızılayı dün ilk kanı aldı. Bir donör 6 kişiye şifa olacak. Sağlık Bakanlığı 400 donörün ismini verdi.

İnternet / by Murat Bayri - 2 ay önce

Eğitimde çok hızlı dijital dönüşüm! Günde 100’den fazla ders

Yaşar Üniversitesi, Yüksek Öğretim Kurumu’nun (YÖK) koronavirüs nedeniyle ‘dijital, uzaktan eğitim’ ile öğretime devam etme kararının ardından, geçen iki haftalık süreçte bahar dönemindeki bin 5 dersin uygulamalı dersler ve staj dışındaki 952’sini, dijital ortama taşıdı. Geçen iki haftalık süreçte; 8 bin 750 öğrenci, Çevrimiçi Öğrenme Ortamı’nda (Sakai CLE) 952 derste bin 842 canlı derse katılırken 3.3 milyon kez de sayfa görüntülemesi gerçekleştirdi.

İnternet / by Murat Bayri - 2 ay önce

Telefondan silinmesi neredeyse imkansız zararlı yazılım: xHelper

Geçtiğimiz yıl, Android tabanlı cihazları hedef alan ve silinemeyen bir zararlı yazılım tespit edilmişti. Bir cihazdan silinmesi neredeyse imkansız olan xHelper adlı bu Truva atı bu özelliğiyle ün kazandı. xHelper, Mart 2020 itibarıyla tüm dünyada 55.000’den fazla telefona bulaştı ve saldırılar sürüyor.

İnternet / by Murat Bayri - 2 ay önce

Mağazaya gitmenize gerek yok, ‘Vodafone Yanımda’

Koronavirüs salgını nedeniyle milyonlarca insan evinde tüm gününü geçirmeye başladı. Gerekli haller dışında dışarı çıkılmaması konusunda da uzmanlar sürekli uyarıda bulunuyor. Bu kapsamda kullanıcıların sokağa çıkıp mağazalara gitme gerekliliğini ortadan kaldırmak isteyen Vodafone, uzun süredir hayatımızda olan Vodafone Yanımda uygulamasıyla mağaza gerekliliğini ortadan kaldırıyor. Peki ama nasıl?

Donanım / by Murat Bayri - 2 ay önce

Nubia Red Magic 5G Kutu Açılışı

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan ve gerek performansı gerekse de tasarımıyla tüm dikkatleri üzerine çeken yeni Nubia Red Magic 5G isimli oyun telefonunun kutu açılışını izlemek ve cihaz hakkındaki ilk izlenimlere göz atmak ister misiniz?

İnternet / by Murat Bayri - 2 ay önce

Semt pazarlarında sıkı denetimler devam ediyor

Silivri Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, semt pazarlarının giriş ve çıkışlarına mobil dezenfektan yerleştirdi. Ekipler, esnafı ve vatandaşları maske kullanımı, sosyal mesafe ve el ile ürün seçilmemesine yönelik yasaklar konusunda bilgilendirdi.