Murat Bayri ' ın Haberleri

İnternet / by Murat Bayri - 13 saat önce

HAVELSAN, Ulak Haberleşmeye ortak oldu

HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay Şirketin yüzde 25 hissesini satın aldık. Böylece Türkiye'de 2 ayrı yapı tarafından sürdürülen 5G haberleşme teknolojileri çalışmaları HAVELSAN bünyesinde tek yapıda birleşmiş oldu dedi.

İnternet / by Murat Bayri - 2 gün önce

Yozgatta karantinaya alınan köyde sessizlik hakim

Yozgat'ın Çekerek ilçesinde, koronavirüs tedbirleri kapsamında karantinaya alınan 400 nüfuslu Yukarıkarahacılı köyünde sessizlik hakim. Jandarmanın güvenlik tedbiri aldığı köye, ulaşımın sağlandığı arazi yolları da hafriyat dökülerek kapatıldı.

İnternet / by Murat Bayri - 3 gün önce

Dijital markette kuyruk var

Koronavirüs nedeniyle çok sayıda tüketici online marketlere yönelince bu uygulamalar üzerinde büyük bir yoğunluk oluştu. Teslimat süreleri 4-5 güne çıktı. Online marketler de tüketicilere cevap vermek adına organizasyonlarını büyütürken yeni işbirlikleri yapıp müşterine ‘mağazadan teslimat’ gibi seçenekler sunuyor.

İnternet / by Murat Bayri - 3 gün önce

Rusya ordusu İtalyada... Bergamo’da kurulmaya başlandı

Rusya tarafından İtalya’ya gönderilen askeri uzmanlar, Bergamo kentine ulaştı ve İtalyan uzmanlarla birlikte koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında çalışmalara başladı. Rus askeri uzmanlar ve İtalyan meslektaşları, Bergamo’da İtalyan-Rus Koronavirüsle Mücadele Merkezi kuracak.

İnternet / by Murat Bayri - 3 gün önce

Huzurevleri için önlem alındı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk “Huzurevlerimizin anlık takibi için ‘takip izleme birimleri’ oluşturduk” dedi.

Oyun / by Murat Bayri - 5 gün önce

Sniper Elite 3 sistem gereksinimleri neler? Sniper Elite 3 kaç GB yer kaplıyor?

Sniper Elite serisinin belkide en sevilen oyunu olan Sniper Elite 3, günümüz bilgisayarları için düşük sistem gereksinimleri ile ve kaliteli yapısıyla oldukça güzel zaman geçirmenizi sağlayacak oyunlar arasında bulunuyor. Birçok birey oyunu satın almadan önce sistem gereksinimleri konusunda araştırmalar yapıyorlar. Peki, Sniper Elite 3 sistem gereksinimleri nelerdir? Sniper Elite 3 kaç GB yer kaplıyor? İşte yanıtı…

İnternet / by Murat Bayri - 6 gün önce

Türkiye Finanstan 6 maddelik destek paketi

Türkiye Finans, yeni tip koronavirüs salgınının ülkemiz ekonomisine olan etkilerini azaltmak amacıyla bireysel ve ticari müşterilerine özel 6 maddeden oluşan kapsamlı destek paketini açıkladı.

İnternet / by Murat Bayri - 6 gün önce

Kesik kol vahşetinde veteriner hekimden iki farklı ifade

Manisa'nın Soma ilçesindeki Sevişler Baraj Gölü ile Aydıncık Baraj Göleti'nde bulunan ve kırsal Bayatlar Mahallesi'nden kaçırılan Özcan Eren'e ait olduğu düşünülen ceset parçalarının İzmir Adli Tıp Kurumu'ndeki DNA testi incelemesi sürerken, tutuklanan veteriner hekim Mehmet Tahta'nın poliste verdiği 2 ifadesinde farklı anlatımlarda bulunduğu ortaya çıktı. İlk ifadesinde Eren'in sadece dükkanına geldiğini ve dedesine gönderilen fidye mektubundan bilgisi olmadığını savunan Tahta, ikinci ifadesinde ise genci otomobiline alıp 2 ayrı mahalleye götürdüğünü ve söz konusu mektubu dedenin evinin önüne kendisinin bıraktığını söylediği öğrenildi.

Mobil / by Murat Bayri - 6 gün önce

Hem eğlenin hem öğrenin... İşte, evde en keyifli hobi önerileri

Şu günlerde tüm vaktimizi evde geçiriyoruz. Tabii, bu dönem de açık hava aktivitelerine ve sosyal yaşama mesafeliyiz. Ancak, evde kaldığınız zamanı farklı uğraşlarla keyifli hale getirebilirsiniz. Evde yapılabilecek hobi önerilerini sizin için sıraladık.

Mobil / by Murat Bayri - 1 hafta önce

KOBİlerin uygulaması gereken 8 siber güvenlik adımı

IT güvenliğine yıllık 1000 dolardan daha az harcama yapıldığı düşünülen KOBİ’lerin karşılaştığı saldırılar, büyük şirketlerden farklı olmuyor. KOBİ’lerde siber güvenlik önlemlerinin artırılması gerektiğine dikkat çeken uzmanlar, siber güvenlik alanında KOBİ’lerin uygulaması gereken 8 önemli adımı sıralıyor.

Mobil / by Murat Bayri - 1 hafta önce

Windows ve Android arasındaki engeller kalkıyor

Huawei Share ile gelen yeni Çoklu Ekran Paylaşımı (Multi-screen Collaboration), Windows ve Android arasındaki engelleri kaldırıyor. Telefon ekranının doğrudan Windows masaüstünde ayrı bir masaüstü gibi görüntülenmesini ve kullanılmasını sağlayan teknoloji, PC ve cep telefonu kullanımına farklı bir yön verecek gibi görünüyor.

Oyun / by Murat Bayri - 1 hafta önce

Zula sistem gereksinimleri! Zula kaç gb yer kaplıyor?

Türk yapımı MMOFPS tarzında bir oyun olan Zula, son dönemin popüler oyunları arasında bulunuyor. Özellikle 2019 yılından beri düzenlediği espor turnuvaları ile dikkatleri üzerine çeken oyun, düşük sistem gereksinimleri istemesiyle oyuncuları daha çok çekiyor. Özellikle oyunu daha önce bilgisayarında deneme şansı bulamamış bireyler Zula sistem gereksinimleri neler? Sorusunun yanıtını arıyorlar. Biz de Sabah.com.tr olarak bu sorunun yantını sizler için hazırladık…

Oyun / by Murat Bayri - 1 hafta önce

Far Cry 3 sistem gereksinimleri | Far Cry 3 kaç gb yer kaplıyor?

Döneminin oldukça güçlü sistem isteyen oyunlarından biri olan Far Cry 3, hala bir çok sisteme zorluk çıkarmayı başaran bir oyun konumunda bulunuyor. İlk oyunundan bu yana efsane bir seri haline gelen Far Cry serisinin 2012’de piyasaya sürülen devam oyunudur. Çıktığı tarih itibariyle ağır bir sistem istese de şuandaki pclerin çok rahat kaldırabileceği bir oyundur. Peki, Far Cry 3 sistem gereksinimleri neler? Far Cry 3 kaç gb yer kaplıyor? İşte yanıtı…

Mobil / by Murat Bayri - 1 hafta önce

Corona virüs riskine karşı İŞKUR hizmetleri online olarak yapılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında bakanlar ve ilgili kurumların katılımıyla gerçekleştirilen korona virüs toplantısının ardından var olan önlemlere bir dizi yeni tedbirlerin de eklendiği genelgenin hazırlandığı belirtildi. Bu genelgeye istinaden vatandaşların evden çıkmadan kalabalık ortamlara girmeden yapılacak hizmetlerden nasıl faydalanacağına ilişkin bilgiler Erzurum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) tarafından paylaşıldı.

Mobil / by Murat Bayri - 2 hafta önce

İmzalar dijitale taşınınca evden çalışmak kolaylaştı

Esnek veya uzaktan çalışma, verimliliğin ve çevikliğin artırılıp sabit genel giderlerinin azaltılması gibi avantajlarla iş hayatında uzun süredir konuşuluyor. Global Workplace Analytics tarafından yapılan ve ABD’de 12 yıl süren araştırmaya göre, evden çalışmak, bir şirkete çalışan başına ortalama yılda 11 bin Dolar tasarruf etme olanağı sunuyor. Ancak mobil çalışma eğilimi, Dünya Sağlık Örgütü tarafından yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) etkisini artırması ve dünya geneline yayılmasından sonra salgın hastalık olarak kabul edilmesi üzerine daha fazla konuşulmaya başlandı.

Mobil / by Murat Bayri - 2 hafta önce

Kesintisiz internet için doğru çözümü kullanmak önemli

Çin’den başlayarak küresel hale gelen Koronavirüs (Covid-19) salgını ülkemizde de etkisini gösteriyor. Uzmanlar bu dönemde büyük önem arz eden evde ve iş ihtiyaçlarında uzaktan internet erişiminde kesintisiz, güvenilir ve gelişmiş teknik nitelikleriyle doğru cihaz seçimine dikkat çekiyor.

Mobil / by Murat Bayri - 2 hafta önce

E Nabız nedir, e Nabız girişi nasıl yapılır? E Nabız giriş ile corona virüsü test sonuçları sorgulama ekranı

Sağlık Bakanlığı, corona virüsü test sonuçlarının e-Nabız uygulamasından görülebileceğini duyurdu. Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada 'Corona Virüs testi yaptırmış vatandaşlarımız test sonuçlarına e-Nabız uygulamasından ulaşabilir'' denildi. Duyuru ardından E Nabız giriş sayfası her zamankinden daha fazla ziyaret edilmeye başlandı. Peki, e Nabız girişi nasıl yapılır? E Nabız giriş ile corona virüsü test sonuçları sorgulama ekranı

Mobil / by Murat Bayri - 2 hafta önce

Dijital dönüşüm kalıcı bir varoluş şekli

Koronavirüs süreci ile birlikte tüm dünyada sosyal etkileşim ve ekonomik hareketlilikte öncü rol oynayan dijitalleşmenin öneminin daha da belirginleştiği şu günlerde, yayınlanan bir rapor; Türkiye’de dijitalleşmeye dair ipuçları içeriyor.

Donanım / by Murat Bayri - 3 hafta önce

Galaxy Buds Plus Kutu Açılışı!

Samsung’un Apple Airpods’a cevabı olarak nitelendirebileceğimiz Galaxy Buds kablosuz kulaklıkların bir üst modeli olan Galaxy Buds Plus kutusundan çıkıyor

Donanım / by Murat Bayri - 3 hafta önce

Galaxy S20 Ultra ile Huawei P30 Pro Zum Testinde!

Kaliteli kameraları ve üstün zum özellikleri ile dikkat çeken Galaxy S20 Ultra modeliyle Huawei’in amiral gemisi modellerinden P30 Pro karşılaştırmalı zum testi için bir araya geldiler

Donanım / by Murat Bayri - 3 hafta önce

Asus ExpertBook B9

Asus’un ExpertBook B9 isimli 14 inçlik notebook modeli ince ve güçlü gövde yapısıyla dikkat çeken bir model

Donanım / by Murat Bayri - 3 hafta önce

Sennheiser Momentum True Wireless 2

Sennheiser, kulaktan hiç düşmeyen yapıdaki, geliştirilen dokunmatik komut özelliklerine sahip Momentum True Wireless 2’yi müzikseverler ile buluşturdu

Oyun / by Murat Bayri - 3 hafta önce

Worms Serisi Bu Sene Yeni Oyunuyla Geri Dönecek

Oyun dünyasının belki de en tatlı sıra tabanlı strateji serisi olan Worms, uzun zamandır sessizliğini koruyordu. Ancak bu sessizlik bu sene bozulacak. Team17, yeni Worms oyununun tanıtım fragmanını ya..

Oyun / by Murat Bayri - 3 hafta önce

Comanche, Önümüzdeki Hafta Erken Erişim'e Giriyor

Doksanlı yılların unutulmaz klasikleri arasında olan Comanche serisinin yeni oyunu, GamesCom 2019 fuarında THQ Nordic ve Nukklear tarafından duyurulmuştu. Eski oyunlarının aksine takım tabanlı çevri..

Oyun / by Murat Bayri - 3 hafta önce

Hearthstone, 6. Yaşına Özel Hediyeler Dağıtyor

Blizzard Entertainment'ın dünyaca ünlü kart oyunu Hearthstone, yeni yaşına ayak bastı. 6. yaşını ücretsiz kart paketleri, Ejderha yılı kart sırtı, yeni efsanevi görevler ve kap..

Oyun / by Murat Bayri - 3 hafta önce

Frictional Games, Amnesia: Rebirth Oyununu Duyurdu

Geliştirdiği korku oyunları ile nam salan Frictional Games, gerek Amnesia serisi olsun, gerek Penumbra serisi olsun ve gerekse de SOMA olsun, bizleri başka başka dünyalara götürmüş ve e..

Oyun / by Murat Bayri - 1 ay önce

Gizemli Star Wars Oyunu Project Maverick Sızdırıldı

Geliştirilme aşamasında olan Star Wars oyunlarından bir tanesi sürpriz bir şekilde sızdırıldı. Bilgilere bakılırsa, kod adı şu durumda Star Wars: Project Maverick. Electronic Arts cephesinde bird..

Oyun / by Murat Bayri - 1 ay önce

Skater XL, PlayStation 4 için de Satışa Sunulacak

Skater XL, bu yıl PC (Steam), Xbox One ve Switch versiyonlarının yanı sıra PlayStation 4 için de satışa sunulacak. Easy Day Studios tarafından hem geliştirilen hem de yayınlanacak olan Skater XL, 20..

Oyun / by Murat Bayri - 1 ay önce

Antonio Banderas, Uncharted Filmi Kadrosuna Katıldı

Sony Pictures, Uncharted filmi açısından sonunda muradına erdi. Venom: Zehirli Öfke filminin yönetmeni Ruben Fleischer ile anlaşma imzalandı. Ama hepsi bu kadarla sınırlı değil. Oyuncu kad..

Donanım / by Murat Bayri - 1 ay önce

Yeni Oppo A31 Kutusundan Çıkıyor!

Sön dönemde yayınlanan reklam filmleriyle adından sıkça söz ettiren Çinli teknoloji firması Oppo’nun son model akıllı telefonlarından olan A31’in kutu açılışına hoş geldiniz

Oyun / by Murat Bayri - 1 ay önce

Rockstar Games, İki Gizemli Görsel Paylaştı

Grand Theft Auto ve Red Dead Redemption serileri ve Bully gibi oyunlar ile oyun dünyasında iz bırakan Rockstar Games için sırada neyin olduğu herkes tarafından merak ediliyor. Beklentiler elbet..

Donanım / by Murat Bayri - 1 ay önce

Huawei Watch GT2 Kutusundan Çıkıyor!

Piyasada bulunan alternatiflerine nazaran sunduğu özelliklerle ve bütçe dostu fiyatıyla başarılı bir fiyat-performans cihazı olan Huawei Watch GT2 akıllı saat kutusundan çıkıyor! Bu şık tasarımlı saatin müşterilere nasıl ve hangi içeriklerle beraber sunulduğuna gelin yakından bir göz atalım

Oyun / by Murat Bayri - 1 ay önce

Rockstar GTA 6 İçin Yeni İddia

Birçok oyun tutkunu, dünyanın en popüler oyun serilerinden bir tanesi olan Grand Theft Auto (GTA) ile ilgili bir haberleri takip ediyor. Ortaya atılan spekülasyonlar, Rockstar Games&#..

Oyun / by Murat Bayri - 1 ay önce

Borderlands 3, Önümüzdeki Ay Steam'e de Geliyor

Borderlands 3, 2019 yılının Eylül ayı içerisinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One için satışa sunulmuştu. 2K Games ile Epic Games arasında yapılan anlaşma neticesinde, oyunun PC versiyonu a..

Oyun / by Murat Bayri - 1 ay önce

Çin'den Plague Inc için Dikkat Çeken Adım

Oyuncular tarafından yaratılan virüsü küresel ölçekte yayıp yaşama son vermenin hedeflendiği Plague Inc alınan karar ile birlikte Çin sınırlarında yasaklandı. Oyuna E..

Oyun / by Murat Bayri - 1 ay önce

Epic Games ve Unity de GDC 2020'den Çekildiler

Electronic Arts, Facebook Gaming / Oculus, Kojima Productions, Microsoft ve Sony Interactive Entertainment derken Corona virüsünün GDC 2020'ye çıkardığı fatura daha da ciddi bir h..

Donanım / by Murat Bayri - 1 ay önce

Galaxy Buds Kutu Açılışı!

Apple AirPods’tan sonra Samsung tarafından piyasaya güçlü bir rakip olarak sunulan kablosuz kulaklık modeli Galaxy Buds kutusundan çıkıyor! Bakalım cihaz müşterilere nasıl ve hangi aksesuarlarla beraber sunuluyormuş?

Oyun / by Murat Bayri - 1 ay önce

Epic Games Store'da Ubisoft Yayıncı İndirimi Başladı

Epic Games Store kullanıcısı iseniz ve Ubisoft oyunları hoşunuza gidiyorsa, şu anda mağazadaki bir indirim kampanyasını kaçırmayın derim. Ubisoft Yayıncı İndirimi adı altında başlayan kampanya 9 Mar..

Oyun / by Murat Bayri - 1 ay önce

İki Yeni Star Wars Oyunu Geliyor!

Respawn Entertainment oyun geliştirme stüdyosu, Star Wars Jedi: Fallen Order'ın başarı kazanmasından son derece memnun. Bunun üzerine kuruluş iki yeni Star Wars oyunu ekleme kararı aldı. EA&#..