Serdar Zaim ' ın Haberleri

İnternet / by Serdar Zaim - 14 saat önce

Üniversiteliye internet bursu

Uzaktan eğitime başlayan ya da başlayacak olan üniversite öğrencileri, GSM operatörlerinin ilk ve ortaöğretim öğrencilerine Eğitim Bilişim Ağı’na (EBA) giriş için sağladığı ücretsiz internet erişiminden kendilerinin de faydalanabilmesi için kampanya başlattı.

İnternet / by Serdar Zaim - 14 saat önce

HAVELSAN, Ulak Haberleşme AŞye ortak oldu

Savunma ve bilişim sektörünün yazılım tabanlı ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla faaliyet gösteren HAVELSAN, SSTEK Savunma Sanayii Teknolojileri AŞ'den aldığı yüzde 25 hisse ile yeni nesil haberleşme teknolojilerine ilişkin çalışmalar yapan Ulak Haberleşme AŞ'ye (ULAK AŞ) ortak oldu.

İnternet / by Serdar Zaim - 14 saat önce

BİFO’nun unutulmaz konseri yayında

Küresel koronavirüs salgını nedeniyle konserlerini erteleyen Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), geçen sezonun kapanışında, orkestranın sanat yönetmeni ve sürekli şefi Sascha Goetzel’le birlikteliğinin 10. yılı şerefine verdiği ‘Sascha Goetzel 10. Yıl Konseri’nin kaydını borusansanat.com sitesi üzerinden herkesin erişimine açtı.

İnternet / by Serdar Zaim - 2 gün önce

Virüs internete sıçradı

İnternet ortamında koronavirüsle ilgili paylaşımlar hızla artarken siber saldırganların corona virüs(COVID-19) konulu paylaşımlar ile bilgisayarları ele geçirmeye çalıştığı tespit edildi. Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi, bu şekilde 42 yazılımı belirleyerek imha etti.

İnternet / by Serdar Zaim - 3 gün önce

Şirketler dijital dönüşüm süreçlerinde ne aşamada?

Ergi Şener yazdı... Dijital dönüşüm (Digital Transformation - DX) her geçen gün etkisini daha fazla göstermekte. Özellikle tüm dünyada ve ülkemizde etkisini gösteren Coronavirus salgını, bu alandaki stratejilerin ve çalışmaların önemini bir kez daha bize hatırlattı ve yeni dünyada dijitalleşmenin hayati fonksiyonunu ve bu alanda kendilerini dönüştürmeyen firmaların maruz kalacağı geleceği tüm gerçekçiliği ile gözler önüne sermiş oldu.

İnternet / by Serdar Zaim - 3 gün önce

Telefonu onlar açıyor

Koronavirüsle mücadele kapsamında hayata geçirilen “Evde kal” kampanyasına bir destek de GSM operatörlerinden geldi.

İnternet / by Serdar Zaim - 5 gün önce

‘Olağanüstü bir dönemden geçiyoruz’

Vodafone, koronavirüsle mücadele kapsamında, kamu sağlık sektöründe görevli müşterilerinin hatlarına mevcut paketlerine ek olarak ücretsiz 5 GB internet ve 500 dakika konuşma tanımlayacak.

İnternet / by Serdar Zaim - 5 gün önce

Dövüp otomobilin bagajına koydular! Polis kurtardı...

Samsun’da, Samet Meşe (31), alacak verecek meselesinden dolayı tartıştığı 2 kişi tarafından dövüldükten sonra kendisine ait otomobilin bagajına konularak kaçırıldı. Olayı cep telefonu kamerasıyla kaydeden vatandaşın ihbarı üzerine harekete geçen polis, Meşe'yi, 2 saat sonra park halinde bulunan otomobilin bagajından kurtardı.

İnternet / by Serdar Zaim - 5 gün önce

Coronathon Türkiye sona erdi, virüsle mücadelede 12 proje öne çıktı

Türkiye’nin önde gelen girişimcilerinin, üniversitelerin, sivil toplum kuruluşlarının, bakanlıkların, özel şirketlerin paydaşlığı ile yola çıkan ve koronavirüs salgını nedeniyle ortaya çıkan problemlere çözümler üretmek misyonuyla yapılan Coronathon Türkiye’de 12 proje ödüle layık görüldü.

Mobil / by Serdar Zaim - 6 gün önce

Son dakika... Şekerbank’tan Corona virüse karşı ekonomiye destek paketi

Şekerbank, koronavirüs salgınının olası ekonomik etkilerine yönelik destek paketini açıkladı. Banka bir yandan toplum sağlığı için gerekli tedbirleri alırken diğer yandan müşterilerinin bu sıra dışı günleri en hafif ekonomik hasarla atlatabilmesi için kapsamlı bir paket hazırladı.

İnternet / by Serdar Zaim - 6 gün önce

İstanbullu suda idareli

Koronavirüse karşı uzmanlar elleri temiz tutmayı önerirken, akıllara ‘Barajlarda su yeterli mi’ sorusu geldi. İSKİ verileri İstanbulluların suyu idareli tükettiğini ortaya koydu.

Mobil / by Serdar Zaim - 6 gün önce

Son dakika haberler: Aksarayda otobüs tramvay yoluna girdi

İstanbul'un Fatih ilçesi, Aksaray'da İBB'ye bağlı özel halk otobüsü şoförün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu refüje çıktı. Refüjde bulunan mobese direğine de çarpan otobüs tramvay yoluna girdi. Tramvay seferleri tek hat üzerinden kontrollü olarak gerçekleştirilirken, kazada ölen ya da yaralanan olmadığı öğrenildi.

Mobil / by Serdar Zaim - 1 hafta önce

Milli Eğitim Bakanı merak edilen tüm sorulara yanıt verdi! Okullar ne zaman açılacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sağlık Bakanlığımız ile süreci hassasiyetle takip ediyoruz. Okullardaki eğitime ara verilmesi kararını koronavirüsün dünyadaki yayılımı ve Bilim Kurulunun verileri doğrultusunda aldık. Okulların açılabilmesi için de yine Bilim Kurulunun verilerine ihtiyacımız var. Durum netleştiğinde alınacak kararları tüm halkımızla paylaşacağız. dedi.

Mobil / by Serdar Zaim - 1 hafta önce

Bakan Selçuk, uzaktan eğitimle ilgili merak edilenleri yanıtladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Okullardaki eğitime ara verilmesi kararını koronavirüsün dünyadaki yayılımı ve Bilim Kurulu’nun verileri doğrultusunda aldık. Okulların açılabilmesi için de yine Bilim Kurulu’nun verilerine ihtiyacımız var. Durum netleştiğinde alınacak kararları tüm halkımızla paylaşacağız. Öğrencilerimiz bilgisayar ve cep telefonları ile internet üzerinden öğrenci şifrelerini girerek EBA'yı kullanabiliyor. Şifresi olmayanların veya ulaşamayanlara da cep telefonlarına biz gönderiyoruz dedi.

Mobil / by Serdar Zaim - 1 hafta önce

Netmarble, 2020 Global Mobil Oyun Yayıncı listesinde ilk 10a girdi

Netmarble, App Store ve Google Play gelir sıralaması temel alınarak App Annie tarafından hazırlanan “2020 Global Mobil Oyun Yayıncı” listesinde 6’ncı olarak listelendi. Netmarble, 2015’ten beri beş yıl boyunca ilk 10 içinde yer almayı başardı.

Oyun / by Serdar Zaim - 1 hafta önce

Ölmeden önce oynamanız gereken 20 oyun

Oyun oynamak birçok kişi tarafından oldukça sevilerek yapılan bir aktivitedir. Hatta bu durum hobi olmanında çok ötesinde bazı durumlarda ciddi derecede saplantılı hallere geldiğini de görüyoruz. Öyle ki bir rekabetçi oyunun turnuvalarını milyonların izlediğine çoğu kez şahit olduk. Bugün bu yazımızda oyun tutkulanlarına ölmeden önce oynanması gereken 20 oyunu listeledik…

Oyun / by Serdar Zaim - 1 hafta önce

Fortnite sistem gereksinimleri | Fortnite kaç GB yer kaplıyor?

Son dönemin en popüler oyunlarından olan ve çıktıktan kısa bir süre sonra tüm dünyada en çok oynanan oyunlar arasında olan Fortnite Battle Royal’in sistem gereksinimleri oyunu daha çok test etmemiş kullanıcılar tarafından merak ediliyor. Özellikle Twitch gibi popüler bir canlı yayın platformunda da çoğu zaman en çok izlenen oyun olan Fortnite sistem gereksinimleri sizler için hazırladık. İşte Fortnite kaç GB yer kaplar sorusunun yanıtı…

Oyun / by Serdar Zaim - 1 hafta önce

CS GO sistem gereksinimleri! CS GO kaç GB yer kaplıyor?

Her dönem en çok oynanan oyunlar listesinde olan Counter Strike serisi 20 yılını devirdi. Serinin yeni hali olan CS GO ise 2012 yılında oyunun yapımcısı Valve tarafından piyasaya sürüldü. Özellikle ülkemizde seveninin ve oynayanın asla bitmeyeceği CS GO’nun sistem gereksinimleri bireyler tarafından merak ediliyor. Biz de Sabah.com.tr olarak CS GO sistem gereksinimleri ve CS GO kaç gb yer kaplıyor sorularının yanıtlarını sizler için hazırladık.

Oyun / by Serdar Zaim - 1 hafta önce

The Forest sistem gereksinimleri | The Forest kaç GB yer kaplıyor?

Endnight Games isimli bir firma tarafından piyasaya sürülen hayatta kalma oyunu olan The Forest, H1Z1, Rust gibi serilerle birlikte patlama yapmış ve çok sayıda kişi tarafından sevilerek oynanmaya devam ediyor. Konusu ve hikayesi oldukça heyecanlı olan Forest’ı bilgisayarında deneme şansı bulamayan bireyler The Forest sistem gereksinimleri neler? Sorusuna yanıt arıyorlar. Peki, The Forest kaç GB yer kaplıyor? İşte yanıtı…

Oyun / by Serdar Zaim - 1 hafta önce

Battlefield 5 sistem gereksinimleri nelerdir? Battlefield 5 kaç GB?

Battlefield 5, 9 Kasım 2018 tarihinde çeşitli platformlar için piyasaya çıkmıştır. O günden bu yana hala oyun severler tarafından yoğun ilgili görmektedir. Evde bilgisayarına yüklemek için ise Battlefield 5 sistem gereksinimleri ve özellikleri araştırılmaktadır. ‘Battlefield 5 kaç gb’ sorusunun cevabına ve diğer tüm ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.

Oyun / by Serdar Zaim - 1 hafta önce

Call of Duty Black Ops 4 sistem gereksinimleri nelerdir? CoD Call of Duty Black Ops 4 kaç GB?

Call of Duty Black Ops 4, 12 Ekim 2018 tarihinde çeşitli platformlar için piyasaya çıkmıştır. O günden bu yana hala oyun severler tarafından yoğun ilgili görmektedir. Evde bilgisayarına yüklemek için ise Call of Duty Black Ops 4 sistem gereksinimleri ve özellikleri araştırılmaktadır. ‘Call of Duty Black Ops 4 kaç gb’ sorusunun cevabına ve diğer tüm ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.

Oyun / by Serdar Zaim - 1 hafta önce

FIFA 2020 ne zaman çıkacak? FIFA 2020 sistem gereksinimleri belli oldu!

Spor oyunları arasında en çok tercih edilenlerden birisi olan FIFA'nin yeni oyununa ilişkin heyecan dorukta. FIFA 2020 çıkış tarihi belli olurken, oyuna ilişkin sistem gereksinimleri de netleşti. Böylelikle, oyunu oynamayı düşünen ancak sisteminin karşılayıp karşılamayacağını merak edenler için büyük bir soru işareti netlik kazandı. Peki, FIFA 2020 ne zaman çıkacak? Haberimizin detayları merak edilen bilgilere ulaşabilir, FIFA 2020 sistem gereksinimlerini öğrenebilirsiniz.

Oyun / by Serdar Zaim - 1 hafta önce

Euro Truck Simulator 2 mod yükleme nasıl yapılır? ETS 2 araba modu yükleme

Euro Truck Simulator 2 mod yükleme nasıl yapılır? sorusu oyun meraklıları tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor. Zira, ETS 2 mod yükleme işlemi ile indirdiğiniz çeşitli arabaları ve modları oyuna kolay bir şekilde entegre edebilirsiniz. Peki, Euro Truck Simulator 2 mod yükleme nasıl ve nereden yapılır? Haberimizin detaylarından ETS 2 araba modu yükelem başta olmak üzere çeşitli işlemler hakkında bilgi edinebilir, merak ettiğiniz ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Oyun / by Serdar Zaim - 1 hafta önce

Payday 2 sistem gereksinimleri | Payday 2 kaç GB yer kaplıyor?

Oyun dünyasında çok farklı bir tarz olan ve senelerdir birçok kişi tarafından oynanmaya devam eden Payday 2 istediği güçlü sistemle günümüz makinaları ile rahatlıkla oynanabilir. Soygun temalı bir oyun olan Payday 2’yi arkadaşlarınızla oynarken oldukça keyif alabilirsiniz. Peki, Payday 2 sistem gereksinimleri neler? Payday 2 kaç GB yer alıyor? İşte yanıtı…

Oyun / by Serdar Zaim - 1 hafta önce

Rust sistem gereksinimleri neler? | Rust kaç GB yer kaplıyor?

Hayatta kalma oyunları denildiği zaman akla ilk gelen oyunlardan olan Rust oynarken, oyun boyunca sadece tek bir amacınız bulunmakta: O da hayatta kalmak! Rust oynarken tabiki hayatta kalma kısmını bu kadar kolay yapamayacaksınız. Bunlar için açlık, susuzluk, soğuk ve düşmanlar gibi engeller de bulunmaktadır. Peki, Rust sistem gereksinimleri nelerdir? Rust kaç GB yer kaplıyor? İşte bu soruların yanıtları…

Oyun / by Serdar Zaim - 1 hafta önce

Warface sistem gereksinimleri neler? Warface kaç GB yer kaplıyor?

Warface, Co-op, Team Death Match ve Plant The Bomb gibi versus modlarında oyuncuların birbirleriyle kapıştıkları FPS türü bir oyundur. Özellikle Türkiye'de de belli başlı bir kitleye sahip olan Warface'in sistem gereksinimleri bireyler tarafından merak ediliyor. Oyunu daha önce bilgisayarına hiç yüklememiş veya kaldırmayacağını düşünenler Warface sistem gereksinimleri neler? ve Warface kaç GB yer kaplıyor? tarzı sorulara yanıt arıyorlar. Bu soruların yanıtını sizler için hazırladık.

Oyun / by Serdar Zaim - 1 hafta önce

Need For Speed Payback sistem gereksinimleri | Need For Speed kaç GB yer kaplıyor?

Yarış oyunları denildiği zaman Underground oyunundan beri Türkiye'de akıllara ilk gelen oyun kuşkusuz Need For Speed oluyor. Özellikle NFS Most Wanted ilk çıktığı zaman Türkiye'de yarış oyunlarında bir nevi devrim yaratmış ve taraflı tarafsız herkes tarafından sevilmeyi başarmıştır. Serinin bir diğer oyunu olan Need For Speed Payback sistem gereksinimleri daha önce oyunu yüklememiş oyuncular tarafından araştırılıyor. Biz de bu sorunun yanıtını sizler için hazırladık Need For Speed Payback kaç GB yer kaplıyor?

Oyun / by Serdar Zaim - 1 hafta önce

Crysis 2 sistem gereksinimleri neler? Crysis 2 kaç GB yer kaplıyor?

FPS oyunları arasında döneminin en iyi oyunlarını çıkaran ve yeni oyunları ile de ses getirmeyi başaran Crysis, Crytek adlı firma tarafından yapılmaktadır. Özellikle, oyunda bulunan Türkçe seslendirme oyuncuları kendisine çekmeyi başarmaktadır. Crysis 2 sistem gereksinimleri ise oyuncular tarafından her dönem merak ediliyor. Crysis birçok bilgisayarda rahatlıkla oynanabilecek bir oyun olmasına karşın bu oyunu yüksek ayarlarda oynamak birçok bilgisayar için güç olarak duruyor. Peki, Crysis 2 sistem gereksinimleri neler? Crysis 2 kaç GB yer kaplıyor? İşte yanıtı…

Oyun / by Serdar Zaim - 1 hafta önce

Arma 3 sistem gereksinimleri neler? Arma 3 kaç GB yer kaplıyor?

Arma 3 döneminin en iyi oyunları arasında yer almakla birlikte hala günümüzde de çok sayıda kullanıcıya hitap etmektedir. Son dönemde çıkan role play oyunlarının tabiri caizse babası konumunda olan Arma 3, dönemine göre olağanüstü grafikleri, bitmek bilmez haritası ve birçok farklı tarzıyla oyuncuları kendine çekmeyi başarıyor. Birçok kişi ise Arma 3 sistem gereksinimlerini merak ediyorlar. Peki Arma 3 kaç GB yer kaplıyor? İşte bu soruların yanıtları…

Oyun / by Serdar Zaim - 1 hafta önce

Sniper Elite 4 sistem gereksinimleri neler? Sniper Elite 4 kaç GB yer kaplıyor?

Sniper Elite serisi ana karakterimiz Karl Fairburne ile uzaktan gerçek bir keskin nişancı edasıyla düşmanlarımızı avladığımız bir oyundur. Özellikle keskin nişancı hissiyatını çok iyi verdirmesinden dolayı serinin sevenleri de bir hayli fazla olmaktadır. Birçok kişi oyunu satın almadan önce sistem gereksinimlerini merak etmekteler. Peki, Sniper Elite 4 sistem gereksinimleri neler? Sniper Elite 4 kaç GB yer kaplıyor? İşte merak edilen o soruların yanıtları…

Mobil / by Serdar Zaim - 2 hafta önce

Koronavirüs günlerinde online eğitimi güvenle yürütmenin yolları

Koronavirüs hepimizi evlerde kalmaya itti. 23 Mart tarihi itibarıyla ise Türkiye'de milyonlarca öğrenci oyun değil, online eğitim için evinde ekran önüne geçecek. Uzmanlar, bu süreçte ‘zorunlu dijitallik’ yaşayan ebeveynlere ve çocuklara, hem cihazların korunması hem de siber güvenlikle ilgili önerilerde bulunuyor..

Oyun / by Serdar Zaim - 2 hafta önce

PUBG Mobile Turnuvalarına Coronavirüs Engeli

PUBG Corporation ve Tencent, Güney Asya'da düzenlenen PUBG Mobile Pro League turnuvasını coronavirüs salgını nedeniyle çevrim içi bir mesele haline getirme kararı verdi. A&..

Donanım / by Serdar Zaim - 2 hafta önce

Galaxy S20 Ultra 100x Zum Testi!

Samsung’un son amiral gemilerinden biri olan Galaxy S20 ultra modeli gelişmiş kamera özellikleri ve üstün zum performansıyla dikkatleri üzerine çeken bir telefon

Donanım / by Serdar Zaim - 2 hafta önce

Katlanabilir Galaxy Z Flip Kutusundan Çıkıyor!

Samsung’un ikinci katlanabilir ekranlı telefon denemesi olan ve ülkemiz pazarında da yaklaşık 13000 tl’lik bir fiyat etiketinden satılan Galaxy Z Flip kutusundan çıkıyor! Telefonun müşterilere nasıl ve hangi aksesuarlarla birlikte sunulduğuna gelin yakından bir göz atalım

Oyun / by Serdar Zaim - 2 hafta önce

Haftaya Wasteland 3 Kapalı Beta Testi Düzenlenecek

Wasteland serisinin yeni oyunu Wasteland 3, Mayıs ayı içerisinde satışa sunulacak. Halen geliştirilme sürecinde olan oyun için kapalı beta testinin yapılacağı duyuruldu. Ancak bu kapalı ..

Oyun / by Serdar Zaim - 3 hafta önce

DiRT Rally 2.0 Game of the Year Edition Duyuruldu

Yarış oyunları ile ünlü olan Codemasters, geçtiğimiz sene birbirinden kaliteli iki oyun ile karşımıza çıkmıştı. DiRT Rally 2.0 bunlardan ilkiydi. 2018 yılının sonlarına doğru PC, Pl..

Donanım / by Serdar Zaim - 3 hafta önce

JBL Hoparlörler Nasıl Üretiliyor?

Önde gelen ses sistemleri üreticisi JBL’in kusursuz ses deneyimi sunan hoparlörlerinin ardında uzun bir ar-ge süreci ve meşakkatli bir fabrikasyon aşaması yatmakta

Oyun / by Serdar Zaim - 3 hafta önce

Corona Virüsü Nedeniyle SXSW 2020 İptal Edildi

Corona virüsü tehdidi nedeniyle ertelenen etkinliklerin arasına bir yenisi eklendi. Önümüzdeki hafta Austin şehrinde düzenlenmesi planlanmış olan SXSW 2020, ne yazık ki iptal ..

Oyun / by Serdar Zaim - 3 hafta önce

Ellie, The Last of Us Dizisinde de Eşcinsel Olacak

The Last of Us dizisi, orijinal oyunun yanı sıra karakterlerine de sadık kalacakmış gibi görünüyor. Craig Mazin, Ellie karakterinin dizide de eşcinsel olacağını teyit etti. The Last of ..

Oyun / by Serdar Zaim - 1 ay önce

Death Stranding PC Çıkış Tarihi Duyuruldu

Kojima Productions tarafından geliştirilen ve kimilerine göre bir sanat eseri, kimilerine göre de hayal kırıklığı olan Death Stranding bu sene PC için de satışa sunulacak. Düne kadar ..

Oyun / by Serdar Zaim - 1 ay önce

PUBG Yetkilisi, Kullanıcılardan Özür Diledi

Dünyanın en çok oynanan oyunlarından bir tanesi olan PUBG son zamanlarda bazı problemler ortaya çıkarıyordu. Bunun farkında olan oyun geliştiricileri kullanıcılardan özür dilem..

Oyun / by Serdar Zaim - 1 ay önce

Afterparty, Haftaya Switch için de Yayınlanacak

Oxenfree geliştiricisi Night School Studio, Afterparty oyununun Switch kullanıcılarıyla da buluşacağını duyurdu. Oyunun çıkışı ise 6 Mart 2020 Cuma günü gerçekleşecek. Ge&..

Oyun / by Serdar Zaim - 1 ay önce

The Dark Pictures Anthology: Little Hope Duyuruldu

Bandai Namco Entertainment ve Supermassive Games, The Dark Pictures Anthology: Little Hope duyurusunu yaptı. PC, PlayStation 4 ve Xbox One için geliştirilmekte olan oyun Yaz mevsiminde satışa sunula..

Donanım / by Serdar Zaim - 1 ay önce

Galaxy S20+ vs Galaxy A80

Samsung’un yeni gözdesi Galaxy S20+ modeliyle Galaxy A serisinin ileri seviye modellerinden olan Galaxy A80 karşılaştırmalı hız ve kamera testi için bir araya geldiler

Oyun / by Serdar Zaim - 1 ay önce

Türkiye En Çok Hangi Oyunlara Para Harcadı?

Türk halkı geçtiğimiz ay en çok hangi oyunlara para harcadı? Yayınlanan yeni araştırma sonuçları bu sorunun cevabını ortaya koyuyor. PC Oyunlarına Daha Fazla Para Harcıyoruz!..

Donanım / by Serdar Zaim - 1 ay önce

Samsung Galaxy S20 Ultra Zum Testi!

Gelişmiş kamera donanımıyla fark yaratan yeni Samsung Galaxy S20 Ultra’nın zum performansı, New York’un eşsiz manzaraları üzerinde denendi

Oyun / by Serdar Zaim - 1 ay önce

Grounded, Yakında Erken Erişime Açılacak

Grounded yakın bir zamanda Erken Erişim dönemine girecek. Eğer oyunu sabırsızlıkla bekliyorsanız, çıkışından önce deneyebileceksiniz. Obsidian Entertainment, geliştirmekte olduğu Grounded ..

Oyun / by Serdar Zaim - 1 ay önce

Bir Star Wars Oyunu Daha Duyurulmadan İptal Oldu

Electronic Arts, Ragtag ve Orca sonrasında üçüncü Star Wars projesini de iptal etti.  Kotaku sitesinden Jason Sherier tarafından projeye yakın olan altı kaynaktan aktarılan bilgi..