Serdar Zaim ' ın Haberleri

Oyun / by Serdar Zaim - 7 ay önce

Crackdown 3 Sistem Gereksinimleri neler?

Microsoft’un yıllardan beri merakla beklenen ve büyük umutlarla müjdelediği Crakdown 3 geçtiğimiz aylarda çıkışını gerçekleştirdi. Her ne kadar keyif veren ve oyuncular tarafından sevilse de kendisinden beklenilen büyük beklentileri karşılayamadı. Ancak oyunu oynamak isteyen bireyler, satın almadan önce sistem gereksinimleri konusunda araştırma yapıyorlar. Peki, Crackdown 3 kaç GB yer kaplıyor? İşte yanıtı…

Oyun / by Serdar Zaim - 1 yıl önce

World Of Tanks sistem gereksinimleri neler? | World of Tanks kaç GB yer kaplıyor?

Dünyanın en çok oynanan ücretsiz oyunlarından biri olan World of Tanks farklı yapısıyla da oyuncuların dikkatini çekmeyi başarıyor. Tank savaşları ile çevrimiçi rekabetçi bir ortam sunan World of Tanks’ın sistem gereksinimleri neler sorusu oyunu oynamak isteyen bireyler tarafından sıklıkla aratılıyor. Peki, World Of Tanks, kaç Gb yer kaplıyor? İşte yanıtı…

Donanım / by Serdar Zaim - 1 yıl önce

Samsung Galaxy Note 20 Kalem Detayı

Dünyanın en büyük akıllı telefon şirketlerinden bir tanesi olan Samsung, Galaxy Note 20 modelinde son derece ilginç bir kalem detayı verdi

İnternet / by Serdar Zaim - 1 yıl önce

Koronavirüs günlerinin parlayan teknolojileri

Korona tedbirleri sürecinin devam etmesi tüketicilerin teknoloji kullanımı ve online ortamda kalma sürelerini artırırken, bu eğilim teknoloji ürünlerinin satışlarına olumlu yönde yansımaya devam ediyor.İncehesap.com’un verdiği bilgilere göre salgın döneminde tıbbi malzeme, mobil cihazlar, PC’ler, televizyonlar, küçük ev aletleri ve kişisel bakım cihazları, e-ticaret şirketleri için avantajlı ürün grupları haline geldi.

İnternet / by Serdar Zaim - 1 yıl önce

Zyxel LTE2566 4G Modem Router: İşte öne çıkan özellikleri

ADSL, fiber veya kablolu TV gibi karasal hatların bulunmadığı lokasyonlarda veya bu hatlarda kesinti yaşandığında 4,5G internet erişimi sağlayan Zyxel’in yeni LTE cihazı Zyxel LTE2566 4G Modem Router, bir çözüm olarak ortaya çıkıyor. İşte Zyxel'in yeni ürünün öne çıkan özellikleri...

İnternet / by Serdar Zaim - 1 yıl önce

MEBden Covid-19 ile mücadelede 12,5 milyon öğrenci ve veliye rehberlik hizmeti

Milli Eğitim Bakanlığı'nca koronavirüs döneminde 1,5 aylık zaman diliminde toplam 12 milyon 500 bin öğrenci ve veliye rehberlik hizmeti verildi. Bakan Ziya Selçuk, Bu kadar geniş kapsamlı bir rehberlik hizmeti sunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Tüm imkanlarımızla çocuklarımızın ve velilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz dedi.

İnternet / by Serdar Zaim - 1 yıl önce

Her 4 aboneden biri internette 16-24 Mbps arası hızı tercih etti

Türkiye'de geçen yılın sonu itibarıyla 14,2 milyonu sabit, 62,4 milyonu mobil olmak üzere 76,6 milyon genişbant internet abone sayısına ulaşıldı. Sabit genişbant internet abonesinin yüzde 24,3'ü 16-24 Mbps arası hızda bağlantı sunan paketlere ilgi gösterdi.

İnternet / by Serdar Zaim - 1 yıl önce

E-ticarette en sık yapılan hatalar

COVID-19 sonrasında e-ticarete talep artarken, e-ticaret sitelerindeki eksikler, müşteri memnuniyetini ve alışveriş dönüşüm oranlarını olumsuz etkiliyor. Bu kapsamda Digital Exchange CEO’su Emrah Pamuk, online alışveriş dünyasında en sık yapılan hataları değerlendirdi ve e-ticaret sitelerinin dikkat etmesi gereken noktaları açıkladı.

İnternet / by Serdar Zaim - 1 yıl önce

E-imza sertifika sayısı 4 milyona yaklaştı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, 2019 yılının son çeyreğine ilişkin “Pazar Verileri Raporu”nu açıkladı. E-imza sertifika sayısı son beş yılda yüzde 205 arttı. Mobil imza sertifika sayısında ise yüzde 73 yükseliş gözlemlendi.

Donanım / by Serdar Zaim - 1 yıl önce

Nintendo Switch Lite Dayanıklı mı?

Nintendo Switch’ten sonra daha düşük bir fiyat etiketiyle piyasaya sürülen ve oyun severlere yüzlerce oyun seçeneği sunan Nintendo Switch Lite ne kadar dayanıklı dersiniz? İşte bu sorunun cevabını bulmak için cihazla bir dayanıklılık testi gerçekleştirildi

İnternet / by Serdar Zaim - 1 yıl önce

Evde kaldık havaya yaradı

Şehirlerde yaşamı yavaşlatan koronavirüs salgınında tüm dünyada hava kalitesi hissedilir derecede düzeldi. Diyarbakır’daki gibi, gökkuşakları bile artık daha güzel.

İnternet / by Serdar Zaim - 1 yıl önce

MEBden 12.5 milyon öğrenci ve veliye e-rehberlik hizmeti

Milli Eğitim Bakanlığı'nca koronavirüs döneminde 1.5 aylık zaman diliminde toplam 12 milyon 500 bin öğrenci ve veliye rehberlik hizmeti verildi. Bakan Selçuk, geniş kapsamlı rehberlik hizmeti sunmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

İnternet / by Serdar Zaim - 1 yıl önce

Dijital güvenlik ihlali en çok mobil cihazlarda görülecek

Dijital dönüşümü destekleyen IoT, yapay zekâ, makine öğrenimi gibi teknolojilerle birlikte dijital güvenlik trendleri de büyük bir hızla değişiyor. Uzmanlar, bu yıl itibarıyla dijital güvenlik ihlalinin en çok mobil cihazlarda görüleceğini, yapay zeka ile işlenen siber suçların artacağını, evden çalışma gündemi nedeniyle şirketlerin dijital güvenlik önlemlerini artırması gerektiğini, ödeme sistemleri, IoT cihazları ve bulut bilişimde veri güvenliğinin daha da önem kazanacağını vurguluyor.

İnternet / by Serdar Zaim - 1 yıl önce

Kullanıcılar internetteki özel bilgilerini sildirmeye çalışıyor

Yapılan son araştırma, dünya genelinde internet kullanıcılarının kişisel bilgilerini korumak ve kontrol etmek için daha fazla çaba harcamaya başladığını ortaya koydu. Dijital gizliliği korumak: Kişisel güvenliği bir üst düzeye çıkarmak başlıklı raporda, kullanıcıların kendi kişisel verilerinin internette nerede bulunabileceğine daha fazla dikkat ettiği belirlendi. Türkiye’de kullanıcıların %69’u, web sitelerindeki veya sosyal medyadaki özel bilgilerini sildirmeye çalıştığını dile getirdi. Ancak, %44’lük bir kesim bunun nasıl yapılacağını bilmiyor.

İnternet / by Serdar Zaim - 1 yıl önce

Ekmek komşudan ilaçlar yönetimden

Koronavirüsle mücadele sürecinde evlerimize kapandık. Site yönetim şirketleri kullandıkları dijital çözümlerle komşuların iletişimine destek olmaya başladı. Evde eksiği olan site sakinleri bu platformlardan mesaj yazarak komşularından yardım istiyor.

İnternet / by Serdar Zaim - 1 yıl önce

e-Devlet şifresi nasıl alınır? e-Devlet girişi nasıl yapılır?

e-Devlet şifresini almak isteyen ve giriş yapmak isteyen vatandaşlar sisteme yoğun ilgi gösteriyorlar. Kovid-19 salgını sürecinde birçok kamu hizmeti ülkenin dijital portalı turkiye.gov.tr adresinden verilmeye başlandı. Maske talebi, seyahat izin belgesi başvurusu, sosyal yardım başvurusu gibi birçok işlem sistem üzerinden yapılabiliyor. Peki e-Devlet şifresi nasıl alınır? İşte merak edilen soruların yanıtları…

Donanım / by Serdar Zaim - 1 yıl önce

Plaklar Nasıl Üretiliyor?

Pek çok kişinin vazgeçilmezlerinden olan ve günümüzde de popülerliğini koruyan plakların nasıl üretildiğine yakından şahit olmak ister misiniz? İlginizi çekeceğini düşündüğümüz videoyu sizinle paylaşıyoruz

İnternet / by Serdar Zaim - 1 yıl önce

Evden çalışanların dikkat etmesi gereken önemli noktalar

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çoğu çalışan, salgın sebebiyle işlerini evden takip ediyor. Bu durum işverenler için, dijital platformlar üzerinden uzaktan çalışma süreçlerine geçmeyi ve adapte olabilmeyi zorunlu hale getirdi. Peki evde çalışırken nelere dikkat etmeli?

Donanım / by Serdar Zaim - 1 yıl önce

1960’tan Günümüze Sony Televizyonlar

1960 yılından günümüze kadar geçen 50 yılı aşkın süreçte Sony televizyonların nasıl evrim geçirdiğine şahit olmak ve geçmişte kısa bir yolculuğa çıkmak ister misiniz? İşte karşınızda Sony televizyonların 60 senelik hikayesi!

İnternet / by Serdar Zaim - 1 yıl önce

Hayat Eve Sığar uygulaması 5 milyonun üzerinde indirildi

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, Sağlık Bakanlığı ile dünyadaki trendleri yakından takip ederek birlikte Hayat Eve Sığar isimli uygulamayı oluşturduklarını belirterek, Şu anda yaklaşık olarak 5 milyonun üzerinde indirme miktarı var. Dijitalleşmeyle birlikte bu sayıların daha da artacağına ve faydalarını görebileceğimize inanıyoruz. dedi.

İnternet / by Serdar Zaim - 1 yıl önce

Bu truva atı hem hırsızlık yapıyor hem ustaca saklanıyor

Siber güvenlik kuruluşu ESET, 2017’den bu yana bilinen Grandoreiro bankacılık truva atının, pandemi döneminde yeni gizlenme teknikleri ve yeteneklerle yeniden ortaya çıktığını tespit etti. Grandoreiro, internet kullanıcılarının parasal verilerine ulaşmaya çalışıyor. Bu amaçla da tuş vuruşlarını yakalama, fare ve klavye hareketlerini simüle etme, oturum kapatma ve yeniden başlatma gibi pek çok eylemi manipüle edebiliyor.

İnternet / by Serdar Zaim - 1 yıl önce

Call of Duty ünlü futbolcuların yeni zaman geçirme aktivitesi oldu

Koronavirüs tehdidini yaşayan dünyada insanlar, bir süredir zorunlu olarak evlerinden çıkmıyor, tüm iş hayatını ve sosyal yaşamını evlerinden sürdürmeye çalışıyor. İnsanlar bu yeni dönemde daha önceki alışkanlıklarını, onlara keyif veren aktiviteleri de ev yaşamına uyarlamaya çalışıyor. Bu alanlardan biri de oyunlar. Tanınmış birçok ünlü futbolcu da alışık oldukları rekabeti mobil dünyada sürdürdüler ve oyun keyfini Call of Duty: Mobile ile çıkarttılar. Bu oyunculardan biri çok tanıdık bir isim, Bafetimbi Gomis.

Donanım / by Serdar Zaim - 2 yıl önce

iPhone SE Dayanıklılık Testine Girdi

Portrait of a joyful pretty girl listening music with earphones while standing and taking a selfie with mobile phone isolated over pink background Dünyanın en sağlam telefonlarının bir tanesi olarak bilinen iPhone SE dayanıklılık testinde büyük bir başarı sağladı

İnternet / by Serdar Zaim - 2 yıl önce

LG, 2020 ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı

LG, 2020 ilk çeyrekteki konsolide gelirini 14.73 trilyon KRW (12.45 milyar dolar) ve faaliyet karını 1.09 trilyon KRW (921.47 milyon dolar) olarak açıkladı. Gelir, geçen yılın aynı dönemine göre yumuşak bir şekilde düşmüş olsa da, faaliyet geliri 2019’un ilk çeyreğine göre yüzde 21,1 oranında iyileşti ve çeyrek faaliyet karı 1 trilyon KRW'yi aştı. Bu durum şirket tarihinde ikinci kez gerçekleşmiş oldu. Yüzde 7,4'lük faaliyet marjı, LG’nin ilk çeyrek tarihindeki en yüksek seviyesindeydi.

İnternet / by Serdar Zaim - 2 yıl önce

Call of Duty: Mobile oynayanlara Ramazan sürprizi

Call of Duty: Mobile, ramazan dönemini “Crescent Moon” temalı yedi ayrı oyun ekipmanı ile birlikte kutluyor. Ramazan dönemini en güzel şekilde kutlamak isteyen oyuncular, Zero karakterinin altınla süslenmiş ve hilal şeklindeki işlemelere sahip Sultana kıyafetini elde ederek kutlayabilecekler.

İnternet / by Serdar Zaim - 2 yıl önce

E-Ticaret hacmi 83,1 milyar TLye ulaştı

Bilişim Sanayicileri Derneği'nin (TÜBİSAD) yıllık “Türkiye'de e-Ticaret Pazar Büyüklüğü” raporuna göre, e-Ticaret sektörü 2019 yılında, Türk lirası bazında yüzde 39 büyüme ile 83,1 milyar liralık hacme ulaştı. Sektör dolar bazında yüzde 18 büyürken, 2015-2019 yılları arasında sektörün ortalama yıllık büyüme hızı yüzde 35 oldu.

İnternet / by Serdar Zaim - 2 yıl önce

Şirketiniz uzaktan çalışmaya hazır mı?

Koronavirüs salgınının dünya çapında etkili olmasıyla birlikte milyonlarca insan evine kapandı. Öğrenciler bir yandan okul sürecini uzaktan eğitimle sürdürürken, çalışanlar ise ‘home office’ modeline geçti ve evinden iş süreçlerini takip etmeye başladı. Ancak bu konuda hiç deneyimi olmayan pek çok şirket de şartlar gereği uzaktan çalışmak durumunda. Peki uzaktan çalışmaya şirketiniz gerçekten hazır mı? İşletmelere uzaktan çalışma sistemini kusursuz kurabilmek için neler gerekiyor? Uzaktan ‘güvenle’ nasıl bağlanılır?

İnternet / by Serdar Zaim - 2 yıl önce

Düğün alışverişleri online mecralara kaydı

Züccaciyeciler Derneği Başkanı Mesut Öksüz Evlenecek çiftlerin büyük çoğunluğu düğün hazırlıklarına en az 6 ay önce başlıyor. Bu nedenle şu anda mağazalarımıza gelemeyen çiftler, online üzerinden ürün alımlarını gerçekleştiriyor dedi.

İnternet / by Serdar Zaim - 2 yıl önce

iPhoneları bu kez soyguncu yazılımlar bastı

Siber güvenlik uzmanları, Apple resmi uygulama dükkanı App Store’da 30’un üzerinde soyguncu yazılım tespit ettiklerini ve bunların yaklaşık 4 milyon kez indirildiğini açıkladı. Görsel düzenleme, fal, burç, barkod okuyucu gibi basit fonksiyonların arkasına gizlenen soyguncu yazılımlar, yükleyenleri yıllık 520 dolara varan faturalarla karşı karşıya bırakıyor.

İnternet / by Serdar Zaim - 2 yıl önce

İnterneti sorumlu kullanalım

Koronavirüs döneminde internet kullanımında büyük bir artış yaşandığını ifade eden Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan, “Mobil trafikte yüzde 10, sabitte yüzde 50’ye varan artışlar gözlemliyoruz. Altyapımızı bu artışlara hazırlamıştık. Kesintisiz iletişim için kapasite arttırımlarını yapıyorduk, yapmaya da devam ediyoruz. Öğrencilerin eğitimine, işletmelerin işine devam etmesi için özellikle sabitte ve mobilde interneti sorumluluk bilinciyle kullanmak gerektiğini de ifade etmek isterim” dedi.

İnternet / by Serdar Zaim - 2 yıl önce

Pandemi servisindeki hastalara robotlar hizmet edecek

Kovid-19 hastaları ile sağlık çalışanları arasındaki teması azaltmak için tasarlanan ve Tetrobo isimli robot, İÜ İstanbul Tıp Fakültesi Pandemi servisindeki hastalara yemek, ilaç gibi malzemelerin ulaştırılmasında kullanılacak.

İnternet / by Serdar Zaim - 2 yıl önce

Meizu 17 işte böyle görünüyor! Peki özellikleri nasıl?

Son zamanlarda adından daha sık söz ettiren ve fiyat/performans telefonlarıyla dikkatleri üzerine çeken Meizu, son olarak Meizu 17 isminde yeni bir telefonu gün yüzüne çıkarmaya hazırlanıyor. Gelecek ay tanıtılması planlanan telefonun resmi görseli de ortaya çıktı.

Donanım / by Serdar Zaim - 2 yıl önce

Harman Kardon Aura Studio 3

Profesyonel ses sistemleri üreticisi Harman Kardon'un Aura Studio 3 adını verdiği yeni kablosuz hoparlörü hakkında firma tarafından bir tanıtıcı reklam yayınlandı

İnternet / by Serdar Zaim - 2 yıl önce

Oyunlarda hileyi önlemek için Anti-Cheat programları artıyor

Tüm oyun dünyasının en büyük ihtiyaçlarından biri olan Anti-Cheat hizmetinde, sağladığı imkanlarla ön plana çıkan XINGCODE3, oyunlarda adaletli bir ortam sağlamaya devam ediyor. Rakiplerine göre daha uygun maliyet sunan XINGCODE3 için Wellbia ve Gaming in Turkey güçlerini birleştiriyor.

İnternet / by Serdar Zaim - 2 yıl önce

Türkiye’de günlük aktif oyuncu sayısı yüzde 40 arttı

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle evde kalmanın öneminin vurgulandığı bu dönemde, dünyanın en büyük oyun dağıtım ağı ve platformlarından biri olan Steam’de anlık aktif kullanıcı sayısı 23 milyonu geçerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Sadece Steam değil tüm oyun platformlarında büyük bir yoğunluk söz konusu olduğuna dikkat çeken Gaming in Turkey Oyun ve Espor Ajansı Kurucusu Ozan Aydemir, “Türkiye’de de evde vakit geçirmenin fazla olduğu bu dönemde, günlük aktif oyuncu sayısında yüzde 40’lara varan bir artış mevcut. Bu durum, oyunlara daha fazla para harcanmasına neden oluyor ” dedi.

İnternet / by Serdar Zaim - 2 yıl önce

Fotoğraf makineleri nasıl temizlenir? İşte adım adım temizlik rehberi

Başta evler olmak üzere tüm yaşam alanlarının temizliği şu günlerde en çok konuşulan konular arasında yer alıyor. Yaklaşan bahar aylarında alerjik reaksiyonlardan, virüs ve mikroplardan korunmanın en etkili yolu olan temizlik, aklınıza gelebilecek birçok alanda sağlığımızı korumamıza yardımcı oluyor. Ev temizliğinin yanı sıra evde ve kapalı ortamlarda kullandığımız ve çok sık temasta bulunduğumuz elektronik cihazların da daha sık ve özel bir temizlik sürecinden geçirilmesi şart. Peki bu fotoğraf makinesi, yazıcı gibi oldukça hassas elektronik eşyalarımızın ideal temizliği nasıl olmalı? Canon’un teknik servis yetkilileri elektronik cihaz temizliğinin püf noktalarını paylaşıyor.

İnternet / by Serdar Zaim - 2 yıl önce

Yemek kartı sektöründe mobil temassız ödeme dönemi

Edenred Türkiye’nin geliştirdiği yeni nesil mobil temassız ödeme sistemi EdenredPay ile yemek kartı sektöründeki mobil ödemelerde yeni bir dönem başladı. Uygulamanın NFC (Yakın Alan İletişimi) altyapısı sayesinde ödeme işlemleri artık Android cep telefonlarının yazar kasaya sadece yaklaştırılması ile hızlı, güvenli ve hijyenik olarak gerçekleştirilecek.

İnternet / by Serdar Zaim - 2 yıl önce

Kişisel verileri ifşa etmeden COVID-19’un takibi mümkün

TraceCORONA platformu ile kişisel verileri açığa çıkarmadan etkili ve kapsamlı bir pandemik izleme çözümü sağlanacak. Hastaneler ve kurumlar arasında güvenli bir ağ kuracak olan platform, önümüzdeki aydan itibaren ABD ve Avrupa’nın yanı sıra Türkiye’de de kullanıma açılacak.

İnternet / by Serdar Zaim - 2 yıl önce

4 bin 600 kişilik ‘hayat dedektifleri’.. Virüsün izini sürüyorlar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “COVID-19’da, vaka hızının düşüşe geçmesindeki en önemli başarı filyasyona ait” sözlerinin ardından tüm gözler bu işi yürüten filyasyon ekiplerine çevrildi. Dünyada sadece Türkiye’nin uyguladığı filyasyonun ne olduğunu öğrenmek için merkezlerine girdik. Türkiye çapında 4 bin 600 kişilik ekip tek tek koronavirüslü hastaların son temas ettiği kişilerin listesini çıkarıyor. Bu kişiler bulunarak ateş, öksürük gibi semptomları olup olmadığı öğreniliyor. Temaslı listesindekiler karantinaya alınarak virüs bulaşmışsa başkalarına da geçmesi önleniyor.

İnternet / by Serdar Zaim - 2 yıl önce

Vakıfbank, Garanti Bankası, Ziraat Bankası kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? İşte 2020 banka çalışma saatleri

Banka çalışma saatleri ile ilgili güncel açıklamalar yakından takip ediliyor. Bankalar kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında birçok alanda önlemler alınmaya devam ediliyor.  Türkiye Bankalar Birliği (TBB), bankaların mesai saatlerine yönelik tavsiye kararı aldı. Bu kararın ardından bazı bankalar yeni tip corona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında çalışma saatlerini değiştirdi.

İnternet / by Serdar Zaim - 2 yıl önce

Korona haritasına bakarken paranızdan olmayın

Siber güvenlik kuruluşu ESET, koronavirüs günlerinde siber suçluların Türkiye’yi hedef alan yeni bir aldatmacasına dikkat çekiyor. Bu kez sahte ‘Coronavirüs Taşıyıcı Haritaları‘ ile cep telefonu kullanıcılarına mobil bankacılık truva atı yükletmeye ve online bankacılık veya kredi kartı bilgilerine ulaşmaya çalışıyorlar.

İnternet / by Serdar Zaim - 2 yıl önce

VakıfBank müşterilerinin milyarlarca liralık kredisini öteledi

VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını kapsamında bireysel ve ticari müşterilerinin kredi ve kredi kartı taksitlerini ertelediklerini belirterek, KOBİ, ticari ve kurumsal ölçekte firmalar bazında ise 19 bin müşterimizin 14,5 milyar lira tutarındaki kredisini öteledik. dedi.

İnternet / by Serdar Zaim - 2 yıl önce

Temel ihtiyaç destek kredisi başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? 6 ay ertelemeli kredi başvurusu nasıl yapılır?

Kamu bankaları tarafından 6 ay ertelemeli Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi başvuruları alınmaya devam ederken, başvuru sonuçlarıyla ilgili detaylar gelmeye başladı. Corona virüsü önlemleri kapsamında Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından sağlanan destek kredisi 36 ay vadeli olmak üzere aylık geliri 5 bin lira ve altında olan vatandaşlara verilecek. Peki, Temel ihtiyaç destek kredisi başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? 6 ay ertelemeli kredi başvurusu nasıl yapılır? İşte, destek kredisi başvurusu hakkında ayrıntılı bilgiler...

İnternet / by Serdar Zaim - 2 yıl önce

Sosyal medyada canlı yayın... Kimler yapmalı, yaparken nelere dikkat etmeli?

Story özelliği bugünlerde canlı yayın furyasıyla zirvesini yaşıyor. ‘İnziva’ hali herkesi ‘yayıncı’ yaptı. Saatler sosyal medyanın yeni prime time’ı olan 20.00’yi gösterince story’lerde ‘canlı’ ışıkları yanmaya başlıyor. Diyelim ki faydalı bir içeriğiniz var, bunu takipçilerinize en iyi şekilde nasıl sunacağınızı biliyor musunuz?

İnternet / by Serdar Zaim - 2 yıl önce

Mobil bankacılık kullanıcılarını hedef alan bu tuzağa dikkat!

Siber Güvenlik Uzmanı Ender Gezer, Korona Takip isimli zararlı bir mobil uygulama tespit ettiklerini ve bu uygulamanın kullanıcılardan uygulama aktifleştirme onayı adı altında önemli erişim izinleri istediğini belirterek, İzinler verildikten sonra bilgi sızdırılıyor. Türkiye'deki birçok mobil bankacılık uygulamasını etkileyen bu ve benzer uygulamalar, kullanıcıların bankacılık işlemlerini tehlikeye atıyor. dedi.

İnternet / by Serdar Zaim - 2 yıl önce

EBA’ya 1 ayda 1 milyar tık

Milli Eğitim Bakanlığı’nın dijital eğitim platformu ‘eba.gov.tr’, son bir ayda 1 milyarın üzerinde tıklandı. Kullanıcılar yaklaşık 900 milyon kez sayfa görüntülemesi gerçekleştirdi.

İnternet / by Serdar Zaim - 2 yıl önce

Yurtdışından 0850 Numaralı Hat Nasıl Aranır?

Hem Türkiye’den hem de Yurt dışından 0850 ile başlayan hatları aramak mümkün. Tabii bunun için belli başlı bazı unsurları yerine getirmek gerekiyor. Daha sonra neresi aranmak istemiyorsa oraya değişik noktalardan ulaşım sağlanabilir. Peki yurtdışından 0850 numaralı hat nasıl aranır? İşte bu konu hakkında bilinmesi gerekenler.

İnternet / by Serdar Zaim - 2 yıl önce

Yurtdışından Telefon Getirmek İçin Ne Yapılmalıdır?

Döviz kuru ile beraber son dönemlerde akıllı telefon fiyatlarının dudak uçuklatacak noktalara çıkması nedeniyle, yurtdışından telefon getirme girişimleri oldukça arttı. Tabii farklı ülkelerden Türkiye'ye getirilen telefonlar için yasal kullanım noktasında belli başlı bazı unsurlar ve fiyatlar bulunuyor. Peki, yurtdışından telefon getirmek için ne yapılmalıdır? İşte detaylar.

İnternet / by Serdar Zaim - 2 yıl önce

MEB öğretmenlere de uzaktan eğitim başlattı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında okullardaki eğitime ara verildiği süreçte uzaktan eğitim programlarıyla öğretmenlerin mesleki ve bireysel gelişimlerinin desteklenmesi için çalışma yürüttüklerini bildirdi.

İnternet / by Serdar Zaim - 2 yıl önce

İstanbuldaki hastanede bugünden itibaren kullanılmaya başlandı! Corona Virüs hastalarına yemek ve ilaç servisi robot ile yapılıyor

Corona Virüs salgını sürecinde sağlık çalışanları hem tanı koyarken hem de hastaların tedavini yaparken sürekli hastalarla temas ediyorlar. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’nde hastalara yemek, su ve ilaç servisi yapan robotun testi yapıldı. Robot bugünden itibaren bu serviste aktif olarak çalışmaya başladı.

İnternet / by Serdar Zaim - 2 yıl önce

Tarhan Telli: Her gün 50 bin maske dağıtacağız

Özel tasarım motosikletleriyle adını dünyaya duyuran Tarhan Telli, korona salgınının Türkiye’ye ulaşmasının hemen ardından tıbbi maske üretimine başladı. Ünlü iş insanı, ayrıca hastaneye gitmeden korona testi yapmaya imkan tanıyacak “mobil test” projesinin hazırlıklarını tamamlayıp patent başvurusunda da bulundu. Hollywood yıldızlarından dünyanın en zengin işadamlarına sayısız ünlüye yüzbinlerce euro’luk motorlar tasarlayan Telli ile yeni projelerini, karantina günlerini ve geçmişten bugüne uzanan macerasını konuştum. Tabii ki karantina koşullarında, dijital dünyanın nimetleri aracılığıyla...

İnternet / by Serdar Zaim - 2 yıl önce

Huawei Mate Xs resmen Türkiyeye geliyor! İşte özellikleri

Huawei'nin ekranı katlanabilen yeni telefon modeli Huawei Mate Xs, Türkiye'de satışa sunuluyor. Kullanıcılar evlerinden çıkmadan, internet üzerinden cihazı satın alabilecek. İşte cihazın merak edilen özellikleri ve çıkış tarihi...