Adobe M1 işlemcilere sahip Apple cihazlar için işlem hızını %50 oranında artıran Photoshop'u resmi olarak piyasaya sürdü

Yazılım

Murat Bayri 235 okunma 0

Adobe, M1 işlemcili Apple cihazları için Photoshop'un resmi lansmanını duyurdu. M1 işlemcili Mac'lerde yeni Photoshop, Intel Mac'lerden %50 oranında daha hızlı çalışıyor.

Adobe M1 işlemcilere sahip Apple cihazlar için işlem hızını %50 oranında artıran Photoshop'u resmi olarak piyasaya sürdü

Adobe, bir blog gönderisinde Photoshop'u resmi olarak M1 işlemcili Apple cihazlarına tanıttığını duyurdu. Photoshop ürün yönetimi ve ürün stratejisinden sorumlu başkan yardımcısı Pam Clark, dahili testlerin sonucunda en yeni Mac bilgisayarları kullanan müşteriler için Photoshop uygulaması performansında önemli kazanımlar gösterdiğini söyledi.

Bu güncellemeyle Adobe, iPad'de Photoshop için iki önemli yeni özellik de sunuyor. İlki "Bulut Belgeleri Sürüm Geçmişi" ve ikincisi Bulut Belgeleri Çevrimdışı Erişimdir. Ek olarak, Adobe, Camera Raw'da yeni bir süper çözünürlük özelliğine sahiptir. Bu özellik, tek bir tıklamayla görüntü çözünürlüğünü artırmak için makine öğrenimi teknolojisini kullanır ve her zamankinden daha yüksek kaliteli sonuçlar sunar.

Intel tabanlı Mac'lerden yüzde 50 daha hızlı olacak

Şu andan itibaren Photoshop resmi olarak M1 tabanlı Mac'lerde çalışacak. Testlerin bir sonucu olarak, yeni Photoshop'un M1 tabanlı Mac'lerde Intel Mac'lere göre yüzde 50 daha hızlı çalıştığı bulundu. Adobe tarafından açıklandığı gibi, bu hız dosyaları açma ve kaydetme, filtreleri etkinleştirme ve tema seçme gibi işlemlerde hissedilecektir. Pam Clark, bu hızın sadece başlangıç ​​olduğunu söylüyor; İyileştirmelerinin her zaman devam edeceğini söylüyor. Ayrıca, zaman içinde performansı daha da optimize etmek için Apple ile çalışmaya devam edeceklerini vurguluyor.

Geliştirme devam ediyor

Clark, M1 tabanlı Mac'lerin piyasaya çıkar çıkmaz Creative Cloud masaüstü uygulaması aracılığıyla dağıtıldığını söyledi; Bunun karşılığında, Photoshop'u geliştirmeye yardımcı olmak için müşterilerden kritik geri bildirim almalarını sağladığını söylüyor. Ancak, uygulamada bazı özelliklerin hala eksik olduğunu tespit etti ve şirket, bu güvenlik açığını mümkün olan en kısa sürede düzelteceğini söyledi.

Apple, M1 işlemcili cihazlarını tanıtarak hız konusunda oldukça iddialıydı ve görsel çözünürlüğün kalitesi güçlü bir şekilde vurgulandı. Görünüşe göre, yeni Photoshop kullanan Apple M1 cihazlarının kullanıcıları hız ve kaliteyi hissedecekler.

Yorumlar

  1. Bu habere henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yap