2017 Jaguar XE İnceleme ve Özellikleri

Otomobil

Murat Bayri 3459 okunma 0

Jaguarın 2017 XE modeli tanıtımları yapılırken, sizleride bu güzel haberleri iletmeye devam ediyoruz. Aracın 2017 yılında satışı bekleyen araç sahiplerine en güzel süprizi ise, Jaguar yetkilileri yaptı. Aracın 2016 sonbaharına doğru satışta olacağını duyurdular.

2017 Jaguar XE İnceleme ve Özellikleri

Aracın gizemli olması ve herkes tarafından merakla beklenmesi ise, piyasada bu araç için çok dedikodunun paylaşılmasına sebep verdiği ortadadır.

Jaguar XE 2017 serisinde 2.0 benzinli motor kullanılacak, Araçta turbonun olması ön planda muhtemel. 3.0 kompresorlu v6 serisi motora sahip olmasıda yine alınan duyumlar arasında.
Aracın 340 beygir güce sahip olacağını belirtmek isteriz.

Araç alüminyum, yüksek dayanıklı çelik ve magnezyum karışımı bir otomobil olacak ki, bu aracın dayanıklı hafif ve daha seri olmasını sağlayacaktır.
Güvenlik olarak aklınızda soru işareti kalmaması bizim için büyük bir temmenidir.

Jaguar XE modeli aslında Mercedes Benz AMG GT modeline benzerliği olacağının konuşulduğunu hatırlatmak isteriz. Aracın metal yapısı ve performansı birbirlerine yakın olacaktır.

XE modelinde ayrıca Jaguarın yeni elektrikli direksiyonu ve Torku kontrol altında tutan sistemi ilk defa bu seride yer alacak. Direksiyon hakimiyetine ve aracın kontrolüne önem verildiğini bir kez daha hatırlatmakta fayda var.

Jaguarın XE modeli daha önce çıkan XF ve XJ modellerine ilaç olma amacıyla piyasada yer alacağını düşünmekteyiz. Aracın tasarımına ve işçiliğine çok önem verildiği, daha önceki serilerde hayal kırıklığı yaşayan tüketicilere güzel bir iş çıkarılması ön planda yer almaktadır.

Arka tekerlekler tüm güce sahip olacak ve bu gücü aracın her bir yerine dağıtacak olan 8 vitesli ZF şanzıman teknolojisi ise sizleri şaşırtacağa benziyor.

19 inç göz alıcı ve kaliteli jantlar kullanılmış olup, Dunlop Sport Max RT kaplamalı lastikler tercih edilmiş. Aracın hız, güvenlik ve performans açısından sorun yaşamamanız için, bu tercihe gidildiğini söyleyebiliriz.

Jaguar XE 2017 modelinde yapılan test sürüşlerinde yola hakim olan direksiyon yapısı ise, küçümsenmeyecek kadar önemli bir başarı. Araba tutkunlarından alınan görüşlere göre, Jaguarın bir efsane olarak yeniden hafızalara kazınacağını şimdiden belirtmekte fayda görüyoruz.

Aracın hızlanması ve performans yeteneklerini, aracı kullanmaya başladığınızda hak vereceksiniz. Saatte 120 km ve üst km hızlarla istediğiniz yere konfor, rahatlık ve üst seviye bir yolculuk için donanımlı bir aracın keyfini çıkaracaksınız.

Jaguar XE srisinin en zorlu rakibi ise şu an piyasada yer alan Cadillac ATS olduğu belirtiliyor.

Araçta multimedia deneyimi olarak, güzel seçenekler sizleri bekliyor. Mercedes Benz, Bmw ve Audinin eğlence özelliklerine yakın teknolojiler sizleri heveslendirecektir.

Ayrıca motor seçenekleri arasında dizel seçeneği daha sonra ekleneceğini bilmenizi isteriz. Motor özelliği olarak, 185 HP gücünde dizel motor kullanılacak.

Bizim düşüncemiz eğer spor bir araba almaksa niyetiniz, maddiyatı gözden çıkarıp Benzinli motor seçeneğini seçmenizi tavsiye ederiz. Aracın dizel kullanımı ekonomik boyutta olan kullanıcılara hitap edeceğini için, bence spor araba hakkını veremeyecektir. Hem kendizi hemde aracı üzmeyin deriz.

Aracın Detaylı Bilgileri:

Taban Fiyat: 50.000 Dolar.
Motor Seçenekleri: 2.0L / 180 hp / 317-lb-ft turbo dizel DOHC 16 supaplı I-4; 3.0L / 340 hp / 332-lb-ft kompresörlü DOHC 24 supaplı V-6
Vites Seçenekleri: 6 ileri vitesli manuel; Otomatik 8 vitesli
Uzunluk / Genişlik / Yükseklik: 183,9 x 72,8 x 55,7
100 Km Hıza Erişim: 4,9-7,4 sn
CO2 Emisyon Değerleri: 0,60-0,94
ABD Satış Tarihi: Mart, 2016

Yorumlar

  1. Bu habere henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yap