Civilization VI duyuruldu

Oyun

Murat Bayri 1788 okunma 0

Ünlü oyun yapımcısı Sid Meier’ın yeni oyunu Civilization VI, birkaç dakika önce yayınlanan küçük bir videoyla duyuruldu. Videoda oyuna dair herhangi bir açıklama bulunmamasına rağmen, yine de önemli detaylara yer verildi.

Civilization VI duyuruldu

Çok uzun yıllardır strateji oyunu sevenlerin yayında olan Sid Meier ve Civilization serisi, strateji oyunlarına getirdiği yeni bakış açısıyla biliniyor. Gerçek zamanlı strateji oyunlarına başka bir çehre getirmeyi başaran seride amacımız ise kendi uygarlığımızı en üst seviyeye taşımak. Bunun için çevremizde bulunan kaynakları en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyor ve diplomasinin gözüne vuruyoruz.

Yayınlanan videoda ise oyun serisinin temeline dair detayları bir kez daha görme şansı yakalıyoruz. Ayrıca muhtemelen oyunda yer alacak uygarlıklara dair küçük ipuçları videoda yerini almış. Onca yere rağmen Türkiye'den herhangi bir noktanın videoda yer alamamasına ise ufaktan üzülmedik de değil. Çünkü bir önceki oyunda seçilebilir liderler arasında Kanuni Sultan Süleyman da yer alıyordu.

Civilization VI ne zaman çıkacak?

Videoya dair bir başka dikkat çekici nokta ise tarihi olayların gösterilmesi. Civilization serisinde bir tarihi akış olmasına rağmen, tarih konulu diğer strateji oyunlarının aksine tarihle iç içe geçmişlik yoktu. Yani 1789 tarihine geldiğimiz Fransız Devrimi'nin illa gerçekleşmesi gerekmiyordu. Yayınlanan videoda belli başlı tarihi olaylara göndermeler yapılması ise "acaba oyun farklı bir istikamet mi izleyecek" sorusunu akılımıza getirmedi değil.

Civilization VI için ön siparişler şu an itibarıyla açık, oyun 21 Ekim'de oyun severlerle buluşacak.

Yorumlar

  1. Bu habere henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yap