Google Telefonumu Bul Özelliği Nasıl Kullanılır?

Mobil

Musa Yılmaz 3576 okunma 0

Google, bir süre önce telefonlarınızı bulmanıza ve uzaktan kilitlemenize yarayan "telefonumu bul" özelliğini duyurmuştu.

Google Telefonumu Bul Özelliği Nasıl Kullanılır?

Google'ın yeni duyurduğu bu özellik hem Android hem de IOS cihazları desteklemektedir. Google hesabına giriş yaparak hesabınızın tanımlı olduğu cihaz listesini görebilir ve uzaktan kontrol edebilirsiniz. 

Erişmiş olduğunuz cihaz listesinden istediğiniz bir cihazınızı uzaktan kilitleyebilir, şifre belirleyebilir ya da mesaj gönderebilirsiniz. Eğer cihazınızın kaybolduğunu veya çalındığını düşünüyorsanız zilini çaldırabilir ya da bul özelliği ile yerini bulmayı deneyebilirsiniz. Cihazınızı bulamadıysanız ve içindeki verilerin başkasının eline geçmesini istemiyorsanız verilerinizi uzaktan silebilirsiniz.

Şimdi bunları nasıl kullanacağımıza bakalım:

Öncelikle web veya mobil tarayıcı üzerinden Google hesabınızı açmanız gerekiyor. Oturumunuzu açtıktan sonra Oturum Açma ve Güvenlik/Telefonumu bulun yolunu izliyorsunuz. Karşınıza hesabınızın tanımlı olduğu cihaz listesi gelecek. İşlem yapmak istediğiniz cihazı seçiyorsunuz. 

Cihazı seçtikten sonra karşınıza bir işlem sayfası gelecek. Bu sayfada "Zili Çaldır" seçeneği ile cihazınızın zilini çaldırabilir veya "Bul" seçeneği ile cihazınızın yerini harita üzerinde görebilirsiniz. 

Cihaz Kilitleme: Bulunduğunuz işlem sayfasında "Telefonunuzu kilitleyin" seçeneği ile bir şifre belirleyerek telefonunuzu kilitleyebilirsiniz.

Oturum Kapatma: Bir sonraki adımda "Telefonunuzdaki oturumu kapatın" seçeniği ile cihazınızdaki Google hesabınızdan çıkış yapabilirsiniz. 

Cihazdaki Verileri Silme: Son adım olarak "Cihazınızı silmeyi düşünün" seçeneği ile cihazınızdaki verilerin tümünü silebilirsiniz.

Yorumlar

  1. Bu habere henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yap