iOS 13 alamayan iPhonelara özel güncelleme

İnternet

Ali Nejat Develi 263 okunma 0

ABD merkezli teknoloji devi Apple iOS 13 alamayan cihazlar için iOS 12.4.2 güncellemesini yayınladı.

iOS 13 alamayan iPhonelara özel güncelleme

Apple geçen hafta iOS 13‘ü yayınlamıştı. Ancak bazı iPhone modelleri bu güncellemeyi alamamıştı. Apple o cihazlar için iOS 12.4.2 güncellemesini yayınladı. 

\n

Güncelleme ile geçtiğimiz haftalarda bulunan güvenlik açıkları kapatıldı. 

ABD merkezli teknoloji devi Apple 2016'dan önce çıkan modellere iOS 13'ü desteklemiyor.. Gelin ilk önce güncelleme alacak iPhone modellerine bakalım

iPhone 11 iPhone 11 Pro iPhone 11 Pro Max iPhone XS iPhone XS Max

iPhone XR

iPhone X

iPhone 8 Plus iPhone 8

iPhone 7 Plus

iPhone 7 iPhone 6S Plus

iPhone 6S

iPhone 6 Plus

iOS 13 gündellemesini almayacak iPhone modelleri ise şöyle... iPhone 6

iPhone 5S

iOS 13.1 güncellemesi yayınlandı. Güncellemenin getirdiği en büyük yenilik kullanıcılar için hayli önemli olan AirDrop'u kapsıyor. iPhone 11 modellerinde Apple U1 olarak adlandırılan ve cihazları ultra geniş bant ile buluşturan bir yongaya yer verildi. 

Apple bu yonga sayesinde AirDrop arabiriminde cihazların bulunmasını çok daha kolay hale getirdi. Apple cihazlarının fazla sayıda olduğu bir ortamda, AirDrop ile dosya paylaşmak istediğinizde U1 yongası diğer cihazların yerini tarıyor. Elinizdeki iPhone’a en yakın cihaz, listenin ilk sırasında gösteriliyor.

Güncellemenin beraberinde getirdiği bir diğer yenilik, Apple Haritalar için ETA paylaşımı oldu.

\n

Bu özellik sayesinde Apple Haritalar üzerinde bir konuma varış zamanınızı canlı olarak başkasıyla paylaşmanız mümkün hale geldi.

Ayrıca, güncelleme Kısayollar uygulaması için otomasyon sekmesini ve küçük arayüz düzeltmeleri içeriyor. Bu kapsamda PowerBeats Pro veya AirPods gibi kullandığınız cihazı gösteren bir simge arayüze dahil edildi.

Ev uygulamasına farklı ışık türlerinin yanı sıra yeni animasyonlar için yeni simgeler eklendi. Ayarlar bölümündeki bazı sayfalarda değişikliklerin yaşandığı iOS 13.1’in, genel anlamda iOS 13’e kıyasla daha performanslı olması bekleniyor.Kaynak: NTV

Yorumlar

  1. Bu habere henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yap