WellBe’nin akıllı bileklikleri arkadaş seçimi yapacak

Donanım

Murat Bayri 54249 okunma 0

WellBe’nin tasarladığı akıllı bilekler, kalp ritmini bir algoritmayla ölçerek stres düzeyinizi belirliyor. Zaman, mekan ve sosyal çevreyle kurulan iletişimi kayıt altına alan bileklik sayesinde insanlar hangi arkadaşlarının kendilerine iyi geldiğini öğrenebilecek

WellBe’nin akıllı bileklikleri arkadaş seçimi yapacak

Akıllı saatler ve bilekliklerin hayatımıza girmesinin ardından, fiziksel aktiviteleri kayıt altına almak ve hedeflere ulaşmak oldukça kolaylaştı.

WellBe bileklik, bu özellikleri bir adım daha ileri götürerek, mental sağlığınızı da detaylı bir şekilde gözlemlemenizi sağlıyor. 
Gün içerisinde farklı yerlerde, farklı zamanlarda ve farklı kişilerle iletişim kurduğunuzda bileklik kalp atışlarınızı takip edip, bir algoritmayla stres seviyenizi ölçüyor. 

Üreticiler, bu sayede sizi strese sokan, varlığı size zarar veren ya da size iyi gelen insanları ayırabileceğinize dikkat çekiyor. 
Kullanıcılar, bilekliğin gönderdiği bilgileri bir uygulama ile akıllı telefonlarınızdan takip edebileceği gibi, stres kaynaklı sorunlara çözüm de bulabiliyor.

Projenin yaratıcısı Zach Sivan, indiegogo.com başlattığı bağış kampanyasında 189 bin 629 dolar bağış toplamayı başardı. Ürün henüz piyasaya çıkmasa da yakın zamanda satışa başlanması bekleniyor.

Yorumlar

  1. Bu habere henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yap