Xbox Live Gold üyeliğine zam geldi

Oyun

Murat Bayri 26607 okunma 0

Microsoft yeni aldığı bir kararla Xbox Live Gold üyeliğine ciddi bir zam yaptı. Peki bu zam ne zamandan itibaren geçerli olacak? Yeni fiyatlar ne kadar olacak?

Xbox Live Gold üyeliğine zam geldi

Microsoft’un kullanıcılarına ücretsiz oyunlar ve Xbox Store’da büyük indirimler gibi avantajlar sağlayan üyelik sistemi Xbox Live Gold Türkiye’de zamlandı.

Ücretsiz oyun sunması ve çok oyunculu deneyim için bu üyeliğe ihtiyaç duyulması açısından büyük önem kazanan Xbox Live Gold için ülkemizde yapılan son zamla beraber kullanıcıları oldukça kızdıracak gibi gözüküyor. 

Türkiye’deki kur dalgalanmalarını sebep gösteren Microsoft Türkiye, Xbox Live Gold aboneliklerinde zam yapacağını duyurdu.

Ülkemizdeki kur dalgalanmasının dikkatlice değerlendirildiğini ve sunulan hizmetlerin müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde daima hizmet anlayışıyla devam edebilmesi için fiyat ayarlaması yapılacağı açıklamada yer aldı.

20 Haziran 2016 tarihinden itibaren 12 aylık Xbox Live Gold aboneliklerinin fiyatlarını 99,99 TL’den 179 TL’ye çıkartacağını söylenirken 20 Haziran 2016 tarihinden önce otomatik olarak yenilecek şekilde ayarlanan aboneliklerin mevcut fiyattan ücretlendirileceği belirtildi.

Ancak 20 Haziran 2016 tarihinden sonra otomatik olarak yenilenecek şekilde ayarlanan hesaplar içinse yeni fiyatlandırmadan ücretlendirileceği açıklandı.

Yorumlar

  1. Bu habere henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yap